Domů » Jak sehnat dobré nářadí na stavbu – online testy
Stavba a rekonstrukce

Jak sehnat dobré nářadí na stavbu – online testy

Akumulátorová vratčkaKdyby mi někdo před pár lety řekl, že se přestěhuju na vesnici, usadím se tu natrvalo a ještě ke všemu se mi to bude líbit, nejspíš bych ho označil za blázna. Já? Typický městský člověk? Ale stalo se. Zdědili jsme s manželkou dům po jejích rodičích a rozhodli se ho kompletně zrenovovat a zrekonstruovat. Úplně na začátku jsem si ještě nedovedl pořádně představit, do čeho vlastně jdu. Praxe mě ale naučila spoustu věcí.
Třeba jsem do té doby netušil, že většinu nářadí si vlastně ani nemusím kupovat, ale stačí si jej pronajmout ve specializované půjčovně. Přece jen – k čemu si budu pořizovat míchačku, sbíječku, nebo lešení, když je použiju jen jednou, maximálně dvakrát v životě. Taková investice by nebyla moc dobrý nápad. Stránky několika firem, které pronájem strojů a nářadí umožňují, jsem našel na internetu. Pak už stačilo jen srovnat konkrétní cenové nabídky a dostupnost (nebudu si přece dovážet nářadí přes půl republiky) a šlo se na věc.

Legrační na tom všem je, že původně jsem vlastně ani nehledal pronájem nářadí. Nejdřív jsem totiž proklikával internet ve snaze najít recenze na nářadí, které by se mi při rekonstrukci interiérů nejvíc hodilo. Nejvíc mě v tomto ohledu zaujal web TestBlog.cz, kde jsem narazil na článek o akumulátorovém šroubováku od Bosch. Na první pohled mě trklo, že jde o nějaké mini nářadí, nebo něco takového. Začetl jsem se do recenze, a taky že ano! Jde o šroubovák vhodný spíš pro ženy, protože díky své velikosti jim perfektně padne do ruky. Napadlo mě, že pokud bych podobného nářadí sehnal víc, mohl bych do drobných prací zapojit i manželku a odpadla by hromada otázek z její strany ve stylu „a kdy už bude hotové toto a tamto?“. Dost možná bych jí stejné otázky začal pokládat já sám.

Také mě u recenze zaujaly fotografie. Kolikrát totiž v obchodě musíte prodavače skoro prosit na kolenou, jestli by vám milostivě nedal nahlédnout do balení a vy si tak mohli zkontrolovat, jestli je vše v pořádku a jaké součástky a případně náhradní díly jsou součástí krabice.

Takhle se můžu podívat předem a rozhodnout se, jestli se taková koupě vyplatí, nebo ne.

Ještě mě tak napadlo se ozvat přímo redakci TestBlogu, jestli by kategorii nářadí trochu nerozšířili. Web totiž nabízí možnost poslat e-mailem tip na příští recenze, pokud na blogu nenajdete článek o tom, co by vás zajímalo nejvíc. Vidím to tak, že jdu spisovat seznam a pošlu pár nápadů.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.