Nerezový komín snadno a rychle

Řešíte výstavbu nových krbových kamen, avšak nevyhovuje vám klasický zděný komín a hledáte alternativu? Nerezové komíny přináší dlouhou řadu výhod, přitom plně zastane odkouření jak krbu, tak i všemožných spotřebičů.

Výhody nerezových komínů a kde je možná jejich instalace

Výhody nerezových komínů jsou v prvé řadě jejich menší finanční náročnost v porovnání se zděným komínem a také menší prostor, který je k jejich připojení potřeba. Jejich využití je univerzální, tzn. že je možné využít jich jak v bytové výstavbě, tak i v průmyslové hale. Montáž je jednoduchá a je možná jak uvnitř, tak i venku.

Typy nerezových komínů

Existuje více typů nerezových komínů, jejich výběr je závislý na vaší potřebě. Vybírat můžete mezi fasádními a interiérovými komíny, dostupné jsou také svislé kouřovody, komínové nástavce a jednotlivé komponenty. Fasádní komíny, jak již jejich název napovídá, slouží k upevnění na fasádu. Interiérové komíny s izolací nabízí vyšší míru bezpečnosti v interiéru. Svislý kouřovod s funkcí komínu nabízí úsporu místa a dobrý tah i při nízké výšce, no a nakonec komínové nástavce, které je možné umístit na zděný komín a přitom zachovat funkční a bezpečný keramický systém uvnitř budovy. Komínový nástavec navíc zlepšuje tah komína.

Jak správně čistit nerezový komín?

U čištění komínů z nerezu prosím nikdy nezapomeňte na to, že je nutné používat prostředky k tomu určené. Potřebovat budete kartáč či strojek a lano nebo tyč, ke které kartáč připevníte, abyste se dostali tam, kam potřebujete. Kartáče se liší jak průměrem, tak i materiálem drátů. Ty jsou nylonové, ocelové ploché, nebo nerezové ploché a silonové. Využít však můžete také ocelového strojku. Vymetací tyče, stejně jako ocelové lanové nádstavce, jsou o různých délkách. Tyč je dostupná o velikosti 1 – 2 metrů, lano je dostupné o maximální délce 10 metrů.

Publikováno: 31. 10. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Ema Foldyšová