Stavba a rekonstrukce

Azbest jako stále přítomný nebezpečný materiál v našich domech

Člověk si říká, že jistě bydlí v opravdu zdravé domácnosti. Přece jenom mu do domácnosti putuje sluníčko, vzduch je příjemný díky rekuperaci, kvalitní prodyšná matrace zamezuje vzniku roztočů a jiných alergenů v našem loži. Jen hrstka lidí si však uvědomuje, že nebezpečí přesto i v takovém příbytku může dřímat. Oním nebezpečím totiž může být azbest – nebezpečný materiál, který se dříve ve stavebnictví používal.

O azbestu se mluví poměrně hodně hlavně v souvislosti s demolicí a demoličními pracemi. Pokud se totiž na tento nebezpečný materiál při demoličních pracích narazí, musí se povolat specializovaná firma, která ho zlikviduje podle předpisů. Jinými slovy mluvíme o materiálu, ke kterému je třeba přistupovat trochu jinak než k ostatním.

Azbest negativně působí na lidský organismus

Důvodem zvláštního zacházení s azbestem je především jeho negativní působení na lidský organismus a zdraví jako takové. Je třeba si uvědomit, že azbest s sebou nese řadu zdravotních rizik, jako je poškození dýchacích orgánů. Azbestová vlákna se mají tendenci štěpit. Dostávají se tím pádem rychleji do ovzduší a nechráněný člověk je tak snadným příjemcem jeho negativních vlivů.

Zprvu může dojít k mechanickému dráždění vnitřních tkání, poté to může vést až ke vzniku rakovinového onemocnění.

S azbestem se dnes už nepracuje

Právě jeho negativní dopady na zdraví jsou tím hlavním důvodem, proč se s azbestem přestalo pracovat. Ovšem dodnes stojí mnoho nemovitostí, které v sobě tento nebezpečný materiál ukrývají. Mluvíme hlavně o objektech pocházejících z 19.století, kdy byla práce s azbestem velice rozšířená. Azbest byl tehdy používán jako suroviny či příměs výrobků.

Jeho obliba se dala odůvodnit. Jednalo se o nehořlavý materiál, který byl navíc odolný vůči působení kyselin. Také měl elektrickou nevodivost a byl velice pevný, přesto ohebný.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.