Domů » Nákup kvalitních matrací plánujte na dobu akce
Tipy a rady

Nákup kvalitních matrací plánujte na dobu akce

Koupě nových matrací nemusí nevyhnutně otřást vašim rozpočtem. Kvalita si vyšší náklady sice vyžaduje, ale to neznamená, že nelze i v takovém případě ušetřit. Většina obchodníků pravidelně pořádá výhodné prodejní akce, které umožní nákup kvalitního zboží často za zlomek ceny.

S kvalitou začněte už v dětství

Kvalitní spánek bez kvalitní matrace nečekejte. Postoj odborníků k tématu matrace vs. spánek je poměrně jednoznačný. Ortopedi se shodují na tom, že kvalitní matrace je klíčová od raného věku dítěte, kdy se páteř vyvíjí. Nejen proto, že děti jsou v neustálém pohybu, ale zejména proto, že tráví v posteli mnohem více času, než dospělí, by měla být jejich matrace vysoce kvalitní. Dostatečnou oporu poskytne jedině pevná, prodyšná a zároveň dostatečně tuhá matrace. Akce se objevují poměrně pravidelně, díky čemuž můžete pořídit třeba nákladnější eko matrace s vysoce kvalitní výplní i za polovinu ceny.

Jak za mlada, tak napořád…

Obecně se dětem doporučují spíše tvrdší matrace pro lepší vývoj páteře. Pokud si na ně zvyknou, do budoucna bude pro ně tvrdší ležení běžné a budou jej preferovat i v dospělosti. Důležité je, aby zejména v bederní oblasti matrace držela správný tvar a poskytla tělu dokonalé uvolnění. Díky akcím obchodníků jsou i dražší kousky poměrně levné. Matrace vybírejte také s ohledem na váhu dospívajícího.

Univerzální matrace nemusí vyhovovat všem

Rozdíl mezi matrací pro dospělé a dospívající není nijak zásadní. Parametry výběru byste proto měli usměrnit jinam. Důležité jsou sportovní zájmy či jiné aktivity vašich dětí. Pokud máte doma sportovce, měli byste mu opatřit jinou matraci než fanouškovi počítačových her. V případě, že vaši potomci holdují jeden tomu a druhý tomu, využijte akce matrace 1+1, v rámci kterých můžete významně ušetřit.

I při akcích se snažte vybírat v kamenných obchodech, kde si matrace můžete osobně vyzkoušet.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.