Domů » Znáte technologii tryskání pískem? Odstraní nečistoty, graffiti i nánosy rzi
Stavba a rekonstrukce

Znáte technologii tryskání pískem? Odstraní nečistoty, graffiti i nánosy rzi

Jste smutní, protože fasáda vašeho domu rozhodně nevypadá na to, že byla ještě relativně nedávno „fungl“ nová? Kvůli toho ještě nemusíte propadat depresím, protože ji můžete vrátit do původního stavu. Sice se obejdete bez stroje času, ale budete potřebovat odbornou pomoc. S moderní technikou zbude po nečistotách jen nepříjemná vzpomínka. A nejen po nich, technologie tryskání pískem si poradí dokonce i s graffiti.

Čištění fasády není jednoduchý proces. Můžete se do toho pustit i bez pomoci odborníků – a možná nakonec uspějete. Ale budete muset vynaložit spoustu sil a finančních prostředků. Nehledě na čas strávený na lešení. Pravděpodobně se však nakonec zbavíte jen povrchových nečistot a výsledek nesplní vaše původní očekávání.

Když nezafungují běžné metody, přichází na řadu tryskání pískem neboli pískování. Metoda se využívá při čištění povrchů, ale také v rámci přípravných prací při odstraňování vrstvy staršího nátěru, a dokonce i při odstraňování rzi z železných konstrukcí – tzv. tryskání kovů.

Tryskání – pískování systémy TORBO patří k nejúčinnějším způsobům opracování přírodních i umělých materiálů. Metoda spočívá v tryskání abraziva (směs písku a vody) přímo na daný povrch. Efektivita je dána kombinací vysoké rychlosti částic (cca 300 m/s) a velkým tlakem (7 bar). Směs je standardně v poměru 80:20 (písek:voda), ale díky možnosti elektronického nastavení lze poměr „obrátit“ až na 10:90.

Ve srovnání s podobnými technologiemi je pískování systémem TORBO výhodnější v tom, že není závislé na zdrojích energie (tzn. je zcela mobilní), a navíc při práci nedochází k tak výraznému víření prachu.

Chcete-li se o inovativním čištění povrchů dozvědět více, přečtěte si informace na webu specializované společnosti AXIOM REAL. Na www.tryskani-piskovani-ars.cz najdete také reference realizovaných prací – včetně ploch, ze kterých bylo pomocí tryskání odstraněno graffiti.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.