Chytrá domácnost ušetří váš čas a také peněženku

Přináší s sebou spoustu výhod, které potěší celou rodinu. Už to nejsou jen úsporné žárovky, dnešní doba umožní mnohem více. Pokud jste si chtěli zapnout kávovar na šestou hodinu ráno, díky mobilní aplikaci stačí jedno kliknutí. Zhasnutí světel můžete provést také během vteřiny, přitom není vůbec nutné, abyste vstávali z gauče. Moderní svět je o pohodlí a úsporách energie. Změřit si aktuální spotřebu je tak jednoduché! Stačí mít zásuvky, které takovou práci odvedou za vás a napoví, kde jsou ještě rezervy. Statistiky ukáží, které spotřebiče si zasluhují výměnu, všechno bude velmi jednoduché.

Chytré zásuvky jsou výborným společníkem

Do kolika různých skupin dělí chytrá domácnost? Jsou to například zásuvky, které vám umožní detailní přehled nad každou kilowatthodinou. Překvapení nad vyúčtováním už proto není nutné zažít. Příliš vysoká spotřeba u ledničky nebo rychlovarné konvice? Samozřejmě, výměna je zcela namístě! Dostanete přesná data a rozhodnutí je pak jen na vás. S moderními technologiemi získáte výbornou zpětnou vazbu pro všechny spotřebiče. Podobná zásuvka může pracovat v každé místnosti, nebere si nikdy dovolenou a má sama jen velmi malou spotřebu energie.


Patří sem také žárovky

Dalším členem této skupiny jsou chytré žárovky, jejichž teplotu barev změníte během zlomku vteřiny kliknutím v mobilní aplikaci. Pokud chcete odpočívat, přepnete do teplých tónů, pro práci je lepší studená bílá barva. Večer strávený ve společnosti rodiny, soustředění se na nějakou tvůrčí činnost, pohoda u televizní obrazovky, scénářů může být opravdu hodně a je jenom na vás, který si zvolíte tentokrát. Pokud vás tato tématika zaujala, více zajímavých informací najdete na cel-tec.cz, kde se dozvíte řadu novinek o chytré domácnosti.

Publikováno: 08. 08. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adriana Václavková