Domů » CNC kovoobrábění a zámečnická kovovýroba
Tipy a rady

CNC kovoobrábění a zámečnická kovovýroba

Každá doba chce své a svůj vývoj. Již lidé v pravěku a starověké civilizace brzy přišli na to, že kovové výrobky jsou pevnější, kvalitnější a déle použitelné než dřevěné a kamenné výrobky. Co bychom si v dnešní době počali bez kovovýroby? Součástí staveb, jež rostou jako houby po dešti, jsou ocel, hutní materiál a spojovací materiál (šrouby, podložky, matice, závitové tyče). Dále se bez výrobků z kovovýroby neobejdeme především v hutním (surové železo, ocel, trubky, roury, plechy, dráty, odlitky), strojním (průmyslové stroje, strojní součásti), stavebním (ocelové konstrukce, vodojemy, anténní stožáry, věže, kolejnice), energetickém (stožáry pro elektrická vedení) a petrochemickém průmyslu (uskladňovací nádrže, rafinérské pece).

Kovy zpracováváme různými procesy, a to metalurgickými postupy jako litím, kováním, tvářením za studena, válcováním, protlačováním, slinováním, stříháním, ohýbáním a kovoobráběním. Kovy tvarujeme za studena řezáním a broušením. Při kovoobrábění se neobejdeme bez kovoobráběcích strojů – soustruh, fréza, vrtačka apod.

Hledáte spolehlivou firmu, jejíž specializací jsou kovoobrábění a zámečnická kovovýroba? Obraťte se na společnost HANAKOV, spol. s r.o., jež má pobočku v Prostějově a veškeré info o jejím zaměření a nabídce služeb se dovíte na webových stránkách HANAKOV s odkazem na www.hanakov.cz. Tato firma je zárukou spolehlivého dodavatele pro CNC kovoobrábění velkosériové, malosériové i kusové výroby, dále se zabývá zámečnickou kovovýrobou a povrchovými úpravami (tryskání, lakování, zinkování – tzv. metalizace).

Kovoobrábění

● rotační díly – kostry elektromotorů, přírubové štíty, řemenice
● jiné polotovary různých tvarů a materiálů
● 3D měřící stroj

Zámečnická kovovýroba

● výroba a montáž ocelových konstrukcí
● výroba speciálních konstrukcí a svařenců
● výroba lisovaných dílů
● protipožární dveře
● sloupové jeřáby

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.