Domů » Dřevo
Nezařazené

Dřevo

Dřevo je jedinečný stavební materiál, který lidé využívají již od nepaměti. Vedle kamene se jedná o pravděpodobně nejstarší stavební materiál vůbec.

Popularita dřeva je stále velká. Dřevo je totiž stále k dispozici, neboť se jedná o obnovitelnou surovinu. Dřevěné stavby rovněž dlouho vydrží. Není neobvyklé vidět krovy v perfektním stavu, které slouží už několik staletí. V České republice máme řadu „dřevěnic“, jejichž věk a stáří se počítá taktéž na stovky let a v Číně nebo v Japonsku se setkáváme s dřevěnými stavbami, které jsou ještě starší.

Výhodou dřeva je, že se jedná o čistě přírodní materiál a stavby ze dřeva jdou celkem jednoduše a dobře tepelně zaizolovat. Díky tomu také významně snížíme cenu provozních nákladů.

Nyní si v krátkosti popišme, které druhy dřeva používáme. Dřevo dělíme na měkké a tvrdé. Mezi měkká dřeva patří například borovice, která obsahuje vysoký podíl pryskyřice. Borovicové dřevo se nejvíce používá na výrobu polic, skříní i rámů postelí. Dalším měkkým dřevem je modřín, který má dobrou odolnost vůči vlhku, proto bývá dobrým materiálem k výrobě zahradního nábytku. Třetím měkkým dřevem je olše. Olše je velmi lehké, ale zároveň pevné a pružné dřevo, které je taktéž odolné proti vlhku.

Mezi tvrdá dřeva řadíme především buk, který je také cenově nejdostupnější tvrdé dřevo. Buk je velmi odolné a pružné dřevo, takže najde největší uplatnění při výrobě ohýbaného nábytku.

Dále řadíme dřevo podle barev. Nejtmavších dřevem je bezesporu ořech. Ořech je zároveň kvalitní a odolné dřevo, takže lze z něj vyrobit jakýkoliv nábytek. Všestranné využití má také dub, který je tvrdý, pevný a také velmi odolný proti vlhku.

Nesmíme také zapomínat na zahraniční dřeva, která si v tuzemsku získávají taktéž velké sympatie. Mezi velmi populárními dřevy lze zařadit teak. Je to dřevo, které se hodí do bytu i do zahrady.

Nyní je pouze na vás, které dřevo si vyberete.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.