Domů » Dřevo
Nezařazené

Dřevo

Dřevo je jedinečný stavební materiál, který lidé využívají již od nepaměti. Vedle kamene se jedná o pravděpodobně nejstarší stavební materiál vůbec.

Popularita dřeva je stále velká. Dřevo je totiž stále k dispozici, neboť se jedná o obnovitelnou surovinu. Dřevěné stavby rovněž dlouho vydrží. Není neobvyklé vidět krovy v perfektním stavu, které slouží už několik staletí. V České republice máme řadu „dřevěnic“, jejichž věk a stáří se počítá taktéž na stovky let a v Číně nebo v Japonsku se setkáváme s dřevěnými stavbami, které jsou ještě starší.

Výhodou dřeva je, že se jedná o čistě přírodní materiál a stavby ze dřeva jdou celkem jednoduše a dobře tepelně zaizolovat. Díky tomu také významně snížíme cenu provozních nákladů.

Nyní si v krátkosti popišme, které druhy dřeva používáme. Dřevo dělíme na měkké a tvrdé. Mezi měkká dřeva patří například borovice, která obsahuje vysoký podíl pryskyřice. Borovicové dřevo se nejvíce používá na výrobu polic, skříní i rámů postelí. Dalším měkkým dřevem je modřín, který má dobrou odolnost vůči vlhku, proto bývá dobrým materiálem k výrobě zahradního nábytku. Třetím měkkým dřevem je olše. Olše je velmi lehké, ale zároveň pevné a pružné dřevo, které je taktéž odolné proti vlhku.

Mezi tvrdá dřeva řadíme především buk, který je také cenově nejdostupnější tvrdé dřevo. Buk je velmi odolné a pružné dřevo, takže najde největší uplatnění při výrobě ohýbaného nábytku.

Dále řadíme dřevo podle barev. Nejtmavších dřevem je bezesporu ořech. Ořech je zároveň kvalitní a odolné dřevo, takže lze z něj vyrobit jakýkoliv nábytek. Všestranné využití má také dub, který je tvrdý, pevný a také velmi odolný proti vlhku.

Nesmíme také zapomínat na zahraniční dřeva, která si v tuzemsku získávají taktéž velké sympatie. Mezi velmi populárními dřevy lze zařadit teak. Je to dřevo, které se hodí do bytu i do zahrady.

Nyní je pouze na vás, které dřevo si vyberete.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.