Skvělá řešení starých problémů: Jak přestavět koupelnu

Renovovaná koupelna

Jestliže jste jako většina z nás, vaše koupelna by potřebovala trochu pozornosti. Možná jsou dlaždice zastaralé, armatury zrezivělé nebo spárovací hmota odbarvená. Přestože kompletní přestavba koupelny může být nákladná a trvat dlouho, existují způsoby, jak si prostor vylepšit, aniž byste museli vyčerpat peněženku nebo trávit týdny domácími úpravami. Pokud si nejste jisti, kde začít, zde je několik kreativních řešení běžných problémů v koupelně, která vám pomohou získat koupelnu, o které jste snili.

Zbavte se starých obkladaček se skvrnami

Pokud vaše obklady v koupelně vypadají opotřebovaně, je možná na čase je vyměnit. Proč si místo standardních bílých nebo béžových variant nepořídit něco jedinečnějšího? V současné době je na výběr mnoho různých obkladů, které mohou oživit váš prostor, od odvážných mozaik až po moderní styly metra. Pokud se obáváte pustit se do rozsáhlého obkladačského projektu sami, existuje spousta cenově výhodných služeb, které práci odvedou za vás. Před konečným rozhodnutím se ujistěte, že jste se rozhodli, který design se bude hodit ke zbytku interiéru vaší koupelny.

Dopřejte svým rezavým svítidlům modernizaci

Každá koupelna má svou sbírku předmětů, od toalety a umyvadla až po věšák na ručníky a svítidla. Pokud některý z těchto kusů začíná vypadat opotřebovaně, může to snížit celkový vzhled místnosti. Proč si raději nekoupit nové vybavení, než je upravit? Byli byste překvapeni, jak velký rozdíl může způsobit čerstvý nátěr nebo nové kování.

Pokud váš věšák na ručníky vypadá trochu nudně, můžete ho zkusit natřít zlatou nebo stříbrnou barvou. Pokud vaše koupelnová svítidla začínají vypadat zastarale, můžete zkusit vyměnit stínidla nebo žárovky. Než se však pustíte do jakéhokoli projektu, nezapomeňte si udělat průzkum, protože některá zařízení (například toalety) mohou vyžadovat zvláštní pozornost nebo nástroje.

Zbavte se zašlé spárovací hmoty

Pokud vaše spárovací hmota v koupelně vypadá skvrnitě a špinavě, je možná načase ji hloubkově vyčistit. Pokud drhnutí nepomáhá, bude možná nutné jej vyměnit. Naštěstí se jedná o jednoduchý projekt, který můžete provést sami. Potřebujete pouze odstraňovač spárovací hmoty a tmel. Začněte odstraňovačem spárovací hmoty, abyste uvolnili stávající spárovací hmotu, a poté ji pomocí tmelu seškrábněte. Po odstranění všech starých spárovacích hmot naneste novou spárovací hmotu pomocí gumového plováku. Pracujte po malých úsecích a než budete pokračovat, setřete přebytečnou maltu.

Ujistěte se, že postupujete přesně podle pokynů a používáte správné nářadí, protože se spárovací hmotou může být obtížné manipulovat. Po výměně staré spárovací hmoty za čistou a úhlednou bude vaše koupelna vypadat jako nová!

Přidejte nové doplňky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak osvěžit koupelnu, je přidat do ní nové doplňky. Může jít o nové ručníky, koberce, dávkovače mýdla a držáky zubních kartáčků, ale i o kreativnější doplňky, jako jsou umělecké předměty na stěnách a rostliny. Pokud chcete provést výraznější změnu, můžete vyměnit staré zrcadlo za velké, kulaté a minimalistické. Při výběru nových předmětů dbejte na to, aby doplňovaly celkový styl koupelny. Příliš mnoho vzájemně se střetávajících barev nebo vzorů může způsobit, že prostor bude působit nepřehledně a zahlceně.

Když si nejste jisti, je vždy lepší zvolit klasický a jednoduchý design. I když máte omezený rozpočet, stále je k dispozici mnoho cenově výhodných a stylových koupelnových doplňků, které vám umožní dosáhnout požadovaného vzhledu, aniž byste přišli o peníze.

Přidejte úložné prostory

Jedním z nejčastějších problémů v mnoha koupelnách je nedostatek úložného prostoru. To platí zejména pro menší koupelny, kde není dostatek místa pro uložení všech potřebných toaletních potřeb, ručníků a dalších předmětů. Aby se tyto předměty nehromadily na podlaze nebo na lince, je vhodné přidat další úložné prostory, které koupelnu uspořádají. Naštěstí jsou k dispozici různé typy úložných řešení, které maximalizují dostupný prostor.

Například nad toaletu nebo na jiné místo, které se nepoužívá, můžete umístit police. Buďte kreativní a přeměňte některé kusy starého nábytku na úložné jednotky. Před konečným rozhodnutím si pečlivě změřte prostor, aby nové úložné prostory nepůsobily v koupelně příliš stísněně.

Vaše koupelna je sice funkční prostor, ale to neznamená, že nemůže být také stylová. Stačí pár jednoduchých změn a získáte svěží vzhled, díky kterému budete koupelnu s radostí používat každý den. Bavte se tímto procesem a užívejte si ho Vaše koupelna by měla být místem, které si užíváte Těchto pět jednoduchých řešení vám pomůže udělat z ní oblíbenou místnost v domě.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: koupelna | renovace