Domů » Stavba dřevostavby svépomocí? Možná to zvládnete i vy
Stavba a rekonstrukce

Stavba dřevostavby svépomocí? Možná to zvládnete i vy

Dřevostavby jsou v posledních letech v kurzu. Sice jich u nás neroste tolik jako v severněji položených evropských zemích, ale zdá se, že stavbám ze dřeva přichází na chuť i Češi. Možná se tento typ domu zalíbil i vám a pohráváte si s myšlenkou na stavbu svépomocí. Proč ne – výrobci dnes dodávají stavebnice, které by údajně zvládl postavit i méně zkušený kutil. Stavba základové desky není nijak obtížná (máme přece ztracené bednění, nebo ne?) a samotná dřevostavba není nic jiného než trámy, OSB desky a izolace. Skutečně je však praxe taková jako teorie?

Pokud se živíte tesařinou nebo jinou řemeslnou činností související se stavbou domu, navštivte levné stavebniny, sežeňte potřebný materiál a směle se pusťte do díla. V opačném případě zpomalte a vše důkladně promyslete. V minulosti jsme si obydlí stavěli i bez pomoci stavebních firem, ale doba se změnila a jen málokdo tráví volné chvíle s nářadím v ruce.

boards-850558_640

Přesto se do stavby svépomocí pouští stále více Čechů, protože ve finále ušetří až polovinu nákladů. Šikovný řemeslník, byť nemá se stavbou domu ze dřeva předchozí zkušenosti, by společně s partou podobně zdatných přátel mohl dřevostavbu úspěšně realizovat. Pustí-li se však do práce parta nemehel, nedopadne to dobře. Je třeba si uvědomit, že nové technologické postupy znají jen lidé, kteří se v daném oboru pohybují.

Stavba domu ze dřeva se sice na první pohled jeví jednoduše, ale ve skutečnosti je mnohem komplikovanější než např. stavba menšího rekreačního objektu. Rozhodnutí je na vás, nicméně ušetřit můžete i jiným způsobem. Nenechávejte nákup materiálu na stavební firmě a sami pro něj zajeďte tam, kde ho nakoupíte levněji. Hledáte-li stavebniny v Praze, doporučujeme firmu HAMAX, která nabízí veškeré stavební materiál od A do Z.

worker-694267_640

Stavebniny HAMAX na Praze 5 fungují již od roku 1992 a kvalifikovaní pracovníci vám ochotně poradí s nákupem.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.