Tipy a rady

Co musí být uvedeno v řádu skladu?

Jste majitelem společnosti, která ke svému fungování využívá sklady či skladové prostory? A věděli jste, že z pohledu BOZP a PO musíte mít vypracovaný řád k takovému skladu? Místní řád skladu je povinnost, kterou musí mít každý provozovatel skladu pod palcem. Musí ho mít zpracovaný, a to na základě požadavků, které definuje zákon. Pokud jste doposud nezpracovali místní řád skladu, prozraďme si, co všechno musí místí řád skladu obsahovat a na co se nesmí zapomenout.

Co všechno musí obsahovat místní řád skladu

V první řadě musí místní řád skladu obsahovat jméno osoby, která je odpovědná za sklad a také za jeho pravidelnou údržbu, opravy nebo prohlídky zařízení či prostředků, které se v něm nachází a které se v něm skladují. Kromě toho musí zahrnovat také organizační a bezpečnostní opatření, které jsou potřebné pro každodenní bezpečný provoz. Do těchto bezpečnostních opatření spadá především to, jak bezpečně manipulovat se skladovými zásobami, jak přistupovat k jejich příjmu, výdeji nebo k jejich skladování, či se myslí opatření, které říká, jak obsluhovat skladovací zařízení.

Kromě zmíněných stanov se musí v místním řádu skladu uvádět také termíny technických prohlídek a kontrol zařízení ve skladu, musí být přesně určeny provozní a neprovozní plochy skladu a musí být sepsáno vybavení či místa pro použití ochranných pracovních pomůcek. Součástí každého místního řádu skladu je i půdorysný plán skladu, a to včetně zaznamenání schématu s vyznačením využitelných ploch či dopravních prostředků.

Ve skladě se musí dodržovat celá řada povinností týkající se BOZP

Samozřejmě zpracování provozního řádu skladu není to jediné, co je vaší povinností. S prací ve skladu se pojí řada dalších bezpečnostních opatření. Například musíte proškolit své zaměstnance o tom, jak mají manipulovat s břemeny. Také musíte dohlédnout na to, že zaměstnanec pracuje s uskladněným materiálem obezřetně a s ohledem na bezpečnost.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.