Domů » Kovovýroba a povrchové úpravy
Nezařazené

Kovovýroba a povrchové úpravy

Již lidé v pravěku a následně ve starověkých civilizacích se snažili vyrábět všelijaké výrobky z dostupných přírodních zdrojů, jež by jim usnadnily rozličné pracovní činnosti. Dřevěné a kamenné náčiní bylo brzy nahrazeno náčiním pevnějším, kvalitnějším a s delší dobou použitelnosti, a to kovovým, jež bylo zpracováváno dle nejrůznějších metalurgických postupů.

Metalurgie či hutnictví je vědou a výrobním odvětvím zabývající se získáváním a výrobou surového železa, oceli, trubek, rour, plechů, drátů, kolejnic, traverz, odlitků, ocelových profilů, nosníků, strojních součástí apod., dále tavením rudy neželezných či barevných kovů, hliníku a následně zpracováním kovů a jejich slitin.

Známy jsou tyto procesy zpracování kovů – lití, kování, tváření za studena, válcování, protlačování, slinování, stříhání, ohýbání a kovoobrábění. Kovoobráběcí postupy umožňují tvarovat kovy pouze za studena, a to za pomoci řezání a broušení. Ke kovoobrábění jsou používány kovoobráběcí stroje jakými jsou soustruhy, frézy a vrtačky.

Kvalitním a spolehlivým dodavatelem pro CNC kovoobrábění velkosériové, malosériové i kusové výroby je společnost HANAKOV, spol. s r.o. s pobočkou v Prostějově a současně provozující informativní webové stránky HANAKOV s odkazem na www.hanakov.cz. Tato firma obrábí zejména rotační díly, např. kostry elektromotorů, přírubové štíty, řemenice, ale i jiné polotovary různých tvarů a materiálů. Jejich dalšími nabízenými službami jsou zámečnická kovovýroba, výroba a montáž ocelových konstrukcí, výroba speciálních konstrukcí a svařenců a výroba lisovaných dílů. Za velmi příznivé ceny si můžete zakoupit také plné či prosklené ocelové protipožární dveře v typizovaných i atypických provedeních a sloupové jeřáby.

Součástí kovovýroby jsou i povrchové úpravy obrobků, ocelových konstrukcí a svařenců zahrnující tryskání, lakování a zinkování (tzv. metalizace).

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.