Domů » Kovovýroba a povrchové úpravy
Nezařazené

Kovovýroba a povrchové úpravy

Již lidé v pravěku a následně ve starověkých civilizacích se snažili vyrábět všelijaké výrobky z dostupných přírodních zdrojů, jež by jim usnadnily rozličné pracovní činnosti. Dřevěné a kamenné náčiní bylo brzy nahrazeno náčiním pevnějším, kvalitnějším a s delší dobou použitelnosti, a to kovovým, jež bylo zpracováváno dle nejrůznějších metalurgických postupů.

Metalurgie či hutnictví je vědou a výrobním odvětvím zabývající se získáváním a výrobou surového železa, oceli, trubek, rour, plechů, drátů, kolejnic, traverz, odlitků, ocelových profilů, nosníků, strojních součástí apod., dále tavením rudy neželezných či barevných kovů, hliníku a následně zpracováním kovů a jejich slitin.

Známy jsou tyto procesy zpracování kovů – lití, kování, tváření za studena, válcování, protlačování, slinování, stříhání, ohýbání a kovoobrábění. Kovoobráběcí postupy umožňují tvarovat kovy pouze za studena, a to za pomoci řezání a broušení. Ke kovoobrábění jsou používány kovoobráběcí stroje jakými jsou soustruhy, frézy a vrtačky.

Kvalitním a spolehlivým dodavatelem pro CNC kovoobrábění velkosériové, malosériové i kusové výroby je společnost HANAKOV, spol. s r.o. s pobočkou v Prostějově a současně provozující informativní webové stránky HANAKOV s odkazem na www.hanakov.cz. Tato firma obrábí zejména rotační díly, např. kostry elektromotorů, přírubové štíty, řemenice, ale i jiné polotovary různých tvarů a materiálů. Jejich dalšími nabízenými službami jsou zámečnická kovovýroba, výroba a montáž ocelových konstrukcí, výroba speciálních konstrukcí a svařenců a výroba lisovaných dílů. Za velmi příznivé ceny si můžete zakoupit také plné či prosklené ocelové protipožární dveře v typizovaných i atypických provedeních a sloupové jeřáby.

Součástí kovovýroby jsou i povrchové úpravy obrobků, ocelových konstrukcí a svařenců zahrnující tryskání, lakování a zinkování (tzv. metalizace).

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.