Domů » Historický interier můžete mít i doma. Jak na to?
Interiér

Historický interier můžete mít i doma. Jak na to?

Historické interiéry najdeme především na hradech a zámcích. Zejména české a moravské zámky jsou nepřebernou studnicí a pokladníci různých a rozmanitých historických interiérů plné krásného nábytku. Stačí si jeden či dva zámky prohlédnout a navštívit a hned víte, kterak česká a moravská šlechta bydlela v osmnáctém nebo devatenáctém století.

Nemusíme však vlastnit Konopiště či Lednice nebo Červenou Lhotu, abychom si dopřáli kouzlo a šarm historického interiéru. I ve vlastním domě si můžeme zrealizovat nějaký ten dobový a historický interiér. InteretovyPoradce.cz však podotýká: Dopředu musíme počítat s tím, že zřízení historického interiéru nebude finančně levná záležitost.

V zahraniční jsou za nejoblíbenější historické styly často pokládány a považovány styly koloniální a viktoriánské.

Viktoriánský styl bydlení

Viktoriánský styl se zejména hodí do dobových interiérů s vysokými stropy. Vyznačuje se velmi pohodlným luxusem a přepychem, které jsou doprovázeny velkým množstvím nábytku. Charakteristickým prvkem je vyřezávaný nábytek z tmavého dřeva, hlavně z dubu, mahagonu a ořechu. Tento vyřezávaný nábytek je bohatě zdobený ornamenty. Co se týče barevných odstínů viktoriánského stylu, tak nejčastějšími odstíny, které se používaly, byly odstíny tmavě červené, sametově zelené, karminové a zlaté.

Koloniální styl bydlení

Naproti tomu koloniální styl využíval malé množství nábytku. Koloniální styl se snažil propojit evropský styl architektury a designu s orientálními a exotickými prvky. Typickým znakem je nábytek z exotických dřevin jako asijský ořech, týk a kaučuk. Koloniální nábytek byl velmi často ozdobován zvířecími motivy. Tento historický styl vynikne spíše ve větších a otevřených prostorách.

Pokud však nechcete příliš utrácet, ale rádi byste chtěli nějaký ten kousek historie doma mít, stačí navštívit nějaký starožitný obchod a koupit si třeba staré nástěnné hodiny či pěkně starou vyřezávanou malou komodu.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.