Domů » Kuchyňský sporák na tuhá paliva patří na každou chatu a chalupu
Energie

Kuchyňský sporák na tuhá paliva patří na každou chatu a chalupu

Možná podobný kousek na chalupě máte, ale už je to stařešina a neslouží tak, jak by měl. Třeba ani nesplňuje současné estetické nároky. Nebo jste jej dříve měli, ale v záplavě nadšení pro nahrazování starého novým, jste sporák odvezli do kovošrotu. Je to škoda a rozhodně si návrat do kuchyní našich chat a chalup zaslouží.

Sporák na tuhá paliva byl dříve součástí každého obydlí, a právě na vesnicích, které jsou rájem pro české chalupáře, vydržel nejdéle. Význam neztratil ani dnes, a dokonce se vrací i do moderních rodinných domů. Proč ne! Je schopen zpříjemnit teplotu v obytném prostoru, který propojuje kuchyň, jídelnu a obývací pokoj, nebo vytopit velkou sednici na naší chalupě. Moderní sporáky umí nabídnout i estetický bonus navíc, kterým bývá prosklené topeniště, barevné oplechování, nebo dokonce kachle. Snem mnoha z nás sice jsou velká kachlová kamna s ležením, náklady na jejich pořízení jsou však obrovské, stejně tak jako nároky na prostor, přitom nám nedovedou nabídnout to, co od topení očekáváme – prostor vytopit především rychle. Kuchyňský sporák na dřevo to umí.

Co vše svede moderní kuchyňský sporák?

Možná si chcete pořídit krbová kamna a zvažujete ta s plotnou. Plotna na krbových kamnech je praktická na to, abyste si udrželi v konvici teplý čaj, nebo třeba ohřáli polévku. Na vaření to však rozhodně není. Oproti tomu kuchyňský sporák na pevná paliva nám umožní plnohodnotné vaření i pečení.

Sofistikovaný sporák na tuhá paliva s výměníkem umí navíc nabídnout ještě více. Ohřívá vodu, kterou lze využít jako teplou užitkovou vodu, nebo rozvést do radiátorů a používat ho tak k vytápění. Pokud si pořídíte sporák s dostatečným výkonem a s výměníkem, dokážete díky němu vytopit celou chalupu až do vzdálenějších částí od kuchyně či v jiných patrech.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.