Energie

Kuchyňský sporák na tuhá paliva patří na každou chatu a chalupu

Možná podobný kousek na chalupě máte, ale už je to stařešina a neslouží tak, jak by měl. Třeba ani nesplňuje současné estetické nároky. Nebo jste jej dříve měli, ale v záplavě nadšení pro nahrazování starého novým, jste sporák odvezli do kovošrotu. Je to škoda a rozhodně si návrat do kuchyní našich chat a chalup zaslouží.

Sporák na tuhá paliva byl dříve součástí každého obydlí, a právě na vesnicích, které jsou rájem pro české chalupáře, vydržel nejdéle. Význam neztratil ani dnes, a dokonce se vrací i do moderních rodinných domů. Proč ne! Je schopen zpříjemnit teplotu v obytném prostoru, který propojuje kuchyň, jídelnu a obývací pokoj, nebo vytopit velkou sednici na naší chalupě. Moderní sporáky umí nabídnout i estetický bonus navíc, kterým bývá prosklené topeniště, barevné oplechování, nebo dokonce kachle. Snem mnoha z nás sice jsou velká kachlová kamna s ležením, náklady na jejich pořízení jsou však obrovské, stejně tak jako nároky na prostor, přitom nám nedovedou nabídnout to, co od topení očekáváme – prostor vytopit především rychle. Kuchyňský sporák na dřevo to umí.

Co vše svede moderní kuchyňský sporák?

Možná si chcete pořídit krbová kamna a zvažujete ta s plotnou. Plotna na krbových kamnech je praktická na to, abyste si udrželi v konvici teplý čaj, nebo třeba ohřáli polévku. Na vaření to však rozhodně není. Oproti tomu kuchyňský sporák na pevná paliva nám umožní plnohodnotné vaření i pečení.

Sofistikovaný sporák na tuhá paliva s výměníkem umí navíc nabídnout ještě více. Ohřívá vodu, kterou lze využít jako teplou užitkovou vodu, nebo rozvést do radiátorů a používat ho tak k vytápění. Pokud si pořídíte sporák s dostatečným výkonem a s výměníkem, dokážete díky němu vytopit celou chalupu až do vzdálenějších částí od kuchyně či v jiných patrech.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.