Tipy a rady

Fotopasti pro myslivce jako nástroj při ochraně majetku

Vedle svého typického použití při pozorování, studiu a ochraně přírody mají fotografické pasti široké využití i při ochraně majetku nebo při kontrole dodržování nejrůznějších zákazů a nařízení. Ačkoliv ze své podstaty nemohou té či oné nepravosti přímo zabránit, při identifikaci pachatele a snaze o jeho dopadení mohou mít naprosto zásadní podíl a v některých případech na danou událost upozornit. Jak konkrétně lze fotopast využít? A jaké vlastnosti by měla taková bezpečnostní fotopast pro myslivce mít?

Co dokáže fotopast?

Fotopast je de-facto digitálním fotoaparátem, jehož spoušť aktivuje pohyb v jejím okolí detekovaný infračerveným PIR čidlem. Způsob jejich využití je zřejmý – ve chvíli, kdy se k místu, které zasluhuje ochranu kdokoliv přiblíží, bude fotopastí vyfotografován a v případě, že zde spáchá cokoliv špatného, může být tento snímek použit jako důkaz. Fotopasti nejsou zdaleka instalovány jen u obytných domů nebo v komerčních prostorách, velkou službu mohou vykonat i v boji proti pytlákům nebo černým skládkám.

Jaké parametry by měla bezpečnostní fotopast mít?

Na trhu lze nalézt mnoho různých typů fotografických pastí, lišících se v mnoha parametrech. U některých z nich nelze v případě bezpečnostních fotopastí přistupovat na kompromis. Fotopast tohoto typu např. musí disponovat skutečně neviditelným osvitem, aby jí podle něj nebylo možno nalézt a vyřadit z provozu. V praxi to znamená volit přístroje s osvitem o vlnové délce 940 nm. Přístroje s infračerveným osvitem o vlnové délce 850 nm nejsou vhodné, neboť vydávají tmavě červené světlo, byť slabě viditelné.

Tip: Přečtěte si, co ještě byste měli o fotopastech vědět.

Dalším důležitým parametrem je způsob bezdrátové komunikace, skrze kterou se budou odesílat snímky. Pro bezpečnostní fotopasti nevolte přenos prostřednictvím wi-fi. Takové zařízení je snadno vysledovatelné a v takovém případě může být, stejně jako v předchozím případě, zneškodněno. Správnou volbou je komunikace skrze GSM síť.

Fotografická past může pomoci s ochranou vašeho majetku, přírody i jakéhokoliv dalšího prostoru.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.