Mobilní klimatizace a odpovědi na časté otázky

Rozhodli jste se pro pořízení mobilní klimatizace, ale vrtá vám hlavou několik věcí, na které vám ještě nikdo neodpověděl? Připravili jsme pro vás seznam odpovědí na nejčastější otázky. Pokud jste se nad danými věcmi nezamýšleli, měli byste to udělat.

Bude vás klimatizace rušit při spaní?

Negativem mobilní klimatizace je vyšší hlučnost. Chcete-li ji používat v ložnici – v noci během spánku – vyberte si model, který je spíše tišší. Obecně platí, že zařízení s hlučností 50-60 dB by člověka při spánku rušit nemělo. Na druhou stranu existují i velmi tiché mobilní klimatizace.

Nevysušuje klimatizace vzduch?

Ano, mobilní klimatizace, stejně jako nástěnná klimatizace, vzduch skutečně vysušuje. V prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu se člověk více potí, a o to je mu větší teplo. Pokud na suchý vzduch reagujete citlivěji, nevěšte hlavu. Některé dražší typy mobilních klimatizací disponují zvlhčovačem vzduchu.

Jaký je rozdíl mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem vzduchu?

Mobilní klimatizace i ochlazovač vzduchu slouží ke stejnému účelu. Rozdíl spočívá v tom, že v případě ochlazovače putuje odpařená voda do místnosti společně s chladným vzduchem. Když se úroveň vlhkosti vzduchu dostane na určitou hodnotu, ochlazovač se vypne a v chlazení bude pokračovat až poté, co vlhkost vzduchu opět klesne. Mobilní klimatizace umožňuje mnohem přesnější regulaci teploty. Pokud se nakonec přeci jen rozhodnete pro ochlazovač, neváhejte investovat do kvalitního modelu. Dobrou volbou je například tento ochlazovač vzduchu Master CCX 4.0.

Jak na údržbu mobilní klimatizace?

Velkou výhodou mobilní klimatizace je její snadná a rychlá údržba. Spočívá ve vyjmutí a vyčištění plastového filtru. Jednoduše ho propláchnete ve vodě a vrátíte zpět do zařízení. Nezapomeňte na to, že má filtr omezenou životnost a jednou za čas je ho třeba vyměnit za nový. Obvykle po cca 750 hodinách provozu (některá zařízení na nutnost výměny upozorní). Tip: Zajímavý článek na téma "jak přežít tropická vedra".

Co je EER?

EER je koeficient energetické efektivnosti chlazení. Udává poměr spotřebované energie a výkonem klimatizace. Dosahuje hodnost v rozpětí 2,0 až 4,0 a čím je vyšší, tím jsou nižší náklady na vytápění. A kde se po ochlazovačích a mobilních klimatizacích poohlédnout? Například zde, v e-shopu specialisty eprofi.cz s.r.o. Nabízí široké spektrum zboží a kvalifikované poradenství. V dalších e-shopech českého specialisty na profi techniku najdete například stavební vrátky, stavební míchačky, kvalitní vibrační desky a pěchy, cenově dostupné stavební pily a elektrocentrály.

Publikováno: 11. 05. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová