Stavba a rekonstrukce

Nezapomínejte čistit a kontrolovat stav komínu

Mezi první a nejjednodušší obrázky, které umí děti namalovat, patří zobrazení domu, jemuž nechybí samotná budova, okna, dveře, střecha a výrazný komín s kouřem. Hlavní funkcí komínu je odvod spalin z topeniště topných zařízení a spotřebičů jakými jsou krb, kamna, kotel a pec. Komíny dnes ústí mimo objekty, a proto může být kouř odváděn mimo budovy do ovzduší. Ale nebylo tomu tak vždy. V dobách, kdy lidmi začal být používán k vaření a vytápění otevřený oheň v uzavřené místnosti, tak se pro odvod kouře využívaly nejprve tzv. dymníky, jež odváděly kouř do podkrovního prostoru a až později se z bezpečnostních důvodů a na základě zákonem daných protipožárních předpisů začaly stavět zděné komíny s odvodem kouře mimo objekty.

Komín tvoří především půdice, komínový průduch čtvercového, obdelníkového nebo kruhového průřezu, vzduchový průduch, komínový plášť, jež má funkcí nosnou, ochrannou i estetickou, sopouch (trubka mezi spotřebičem a komínem), komínová vložka, čistící otvor, vymetací otvor, vybírací otvor (slouží k vybírání popílku a sazí), kontrolní otvor, kondenzátní jímka, kondenzátní potrubí, komínová hlava (vrchní část komínu), krycí deska a komínová dvířka.

Pokud hledáte spolehlivé kominictví v Říčanech u Prahy, Kladně a blízkém okolí těchto měst, tak se obraťte na společnost Kominictví Pechlát s.r.o. s dlouholetou tradicí a odborně vzdělanými a vyškolenými pracovníky, jež Vám navrhnou, postaví, smontují, instalují komíny a komínové systémy a pomohou Vám s jejich údržbou a revizí. Na základě přání a požadavků zákazníka a zkušeností firmy Kominictví Pechlát s.r.o., jež vyplývají z uvedených referencí na webových stránkách Kominictví PECHLÁT s odkazem na www.kominy-pechlat.cz. Vám pomohou najít to nejlepší řešení ve výběru komínů (zděné, průmyslové, plastové, krbové, atypické) a komínových sestav. Dalšími poskytovanými službami jsou frézování, vložkování a revize komínů, měření emisí a servisní činnost, čištění a kontroly komínů.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.