Domů » Nezapomínejte čistit a kontrolovat stav komínu
Stavba a rekonstrukce

Nezapomínejte čistit a kontrolovat stav komínu

Mezi první a nejjednodušší obrázky, které umí děti namalovat, patří zobrazení domu, jemuž nechybí samotná budova, okna, dveře, střecha a výrazný komín s kouřem. Hlavní funkcí komínu je odvod spalin z topeniště topných zařízení a spotřebičů jakými jsou krb, kamna, kotel a pec. Komíny dnes ústí mimo objekty, a proto může být kouř odváděn mimo budovy do ovzduší. Ale nebylo tomu tak vždy. V dobách, kdy lidmi začal být používán k vaření a vytápění otevřený oheň v uzavřené místnosti, tak se pro odvod kouře využívaly nejprve tzv. dymníky, jež odváděly kouř do podkrovního prostoru a až později se z bezpečnostních důvodů a na základě zákonem daných protipožárních předpisů začaly stavět zděné komíny s odvodem kouře mimo objekty.

Komín tvoří především půdice, komínový průduch čtvercového, obdelníkového nebo kruhového průřezu, vzduchový průduch, komínový plášť, jež má funkcí nosnou, ochrannou i estetickou, sopouch (trubka mezi spotřebičem a komínem), komínová vložka, čistící otvor, vymetací otvor, vybírací otvor (slouží k vybírání popílku a sazí), kontrolní otvor, kondenzátní jímka, kondenzátní potrubí, komínová hlava (vrchní část komínu), krycí deska a komínová dvířka.

Pokud hledáte spolehlivé kominictví v Říčanech u Prahy, Kladně a blízkém okolí těchto měst, tak se obraťte na společnost Kominictví Pechlát s.r.o. s dlouholetou tradicí a odborně vzdělanými a vyškolenými pracovníky, jež Vám navrhnou, postaví, smontují, instalují komíny a komínové systémy a pomohou Vám s jejich údržbou a revizí. Na základě přání a požadavků zákazníka a zkušeností firmy Kominictví Pechlát s.r.o., jež vyplývají z uvedených referencí na webových stránkách Kominictví PECHLÁT s odkazem na www.kominy-pechlat.cz. Vám pomohou najít to nejlepší řešení ve výběru komínů (zděné, průmyslové, plastové, krbové, atypické) a komínových sestav. Dalšími poskytovanými službami jsou frézování, vložkování a revize komínů, měření emisí a servisní činnost, čištění a kontroly komínů.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.