Interiérové trendy pro rok 2020: Co právě letí a s čím nešlápnete vedle?

Má vůbec smysl, zajímat se o interiérové trendy letošního roku, ačkoliv se chýlí do poloviny? Na to vemte jed! Kdy jindy věnovat zvýšenou pozornost bydlení než v době, kdy jsme doma nuceni trávit mnohem více času ne obvykle? Připravili jsme pro vás tipy na malé, ale za to velmi efektivní proměny. Inspirujte se!

Modrá je (opět) dobrá

Barvou roku 2020 je dle Pantone klasická modrá. Je čistá, elegantní a navozuje velmi příjemný pocit. Jakmile si jí pozvete domů, zamilujete se do ní. A vůbec přitom nezáleží na tom, zda si v modré pořídíte jen několik decentních doplňků, nebo jí dáte více prostoru – například v rámci výmalby.

DIY aneb Udělej si sám

Co je momentálně opravdu v kurzu? Vlastnoruční výroba. Můžete začít drobnými dekoracemi a pokračovat nábytkem z pelet. Pro ty nejschopnější je velkou výzvou sedací souprava či gauč. Sehnat kvalitní materiál není problém. Molitan na míru a čalounění nabízí za skvělé ceny specializovaný e-shop calounickymaterial.cz.

Maximalismus

Zatímco se minulá dekáda nesla v duchu minimalismu, momentálně to vypadá, že se interiéroví designéři vydávají zcela opačným směrem. Ale pozor – také v případě tohoto specifického stylu je vhodné dodržovat určitá pravidla. Vměstnat do prostoru vše, co vás napadne, nemusí být vždy dobrý nápad.

Zpátky do 70. let

Sedmdesátá léta minulého století se nesla v duchu geometrických tvarů. Pokud vám není cizí retro, pusťte se do jejich znovuobjevování. Celkový dojem z vintage interiéru umocníte třeba pomocí obkladů z tmavého dřeva.

Éra sametu

Jsou hebké na omak, dobře splývají, a navíc jsou trvanlivé. Na sametové textilie je krásný pohled a právě nyní je vhodná doba pro jejich uplatnění v interiéru. Až budete mít chuť tvořit, vyrobte si stylový taburet. Luxusní sametové čalounění a měkká PUR pěna představují neodolatelnou kombinaci!

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová