Nadčasová dřevěná podlaha do každé domácnosti

Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbené ať už v domech, tak i v bytech. Je to povrch, který je moderní v každé době a tím i nadčasový. Prvotní investice je sice o něco vyšší v porovnání s jinými podlahovinami, na druhou stranu je zde nutné zmínit staré známé „nejsem příliš bohatý na to, abych si kupoval levné věci“. Dřevěná podlaha je totiž schopna sloužit po celé generace, pokud je o ni správně postaráno.

Výhody dřevěných podlah

Nové položení dřevěné podlahy zajistí dobrou tepelnou i zvukovou izolaci. Velkou výhodou jsou také přírodní materiály, jejichž schopnost je přijímat, ale také vydávat vlhkost. V neposlední řadě je také nutno zmínit, že dřevěné podlahy je možné opravovat a renovovat. Díky tomu a také díky pevnosti a odolnosti materiálu se pyšní dlouhou životností.

Jak pečovat o dřevěnou podlahu

Dřevěné podlahy si žádají více než jen vysávání povrchu. Prach pravidelně odstraňujte smetákem nebo vysavačem s kartáči. Následně je podlahu nutné také mýt vodou. K tomu však používejte čistící prostředky, které jsou určeny k péči o dřevo, mop co nejvíce ždímejte, aby docházelo k co možná nejmenšímu namáčení podlahy. Čas od času je vhodné oživit povrch leštičkou. V neposlední řadě je nutno zmínit, že dřevo poškozuje vlhkost. Proto dbejte na pravidelné větrání a pokud se vám na dřevěnou podlahu něco vyleje, kaluž okamžitě vysušte. Dále pokud žijete s domácími mazlíčky, dbejte na to, aby byly jejich drápky pravidelně zastříhávány. V opačném případě můžete na dřevěné podlaze zaznamenávat stopy po zatínání drápů. Je také možné zvolit povrch, který je ošetřen olejem nebo tvrdým voskovým olejem, na kterém tlapky méně kloužou, což nenutí zvířata zatínat drápky do podlahy.

Stojí za prozkoumání

Pokud je pro vás dřevěná podlaha favoritem, rozhodně stojí za prozkoumání dřevěné podlahy Esco, které nabízí celkem 4 kolekce, ze kterých můžete vybírat. Kolekce the family, Kolonial, Chateau nebo Karel IV. vám rozhodně učarují.

Publikováno: 02. 12. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová