Kuchyňské trendy: příroda vtrhává do našich interiérů

Rekonstrukce bytu je na spadnutí, zejména řešíte kuchyně na míru, protože původní kuchyňský kout už měl něco za sebou? Abyste byli opravdu nadšení z místa, kde budete prakticky každý den vařit, musí se vám líbit po stránce zařízení. Naštěstí vám napoví kuchyňské trendy, které aktuálně vládnou této stránce světa bydlení. Co se nosí a co stojí tedy za zvážení?

Ostrůvky mají v kuchyních své místo

Ať už jste velkou rodinou nebo vás žije v domácnosti jen pár, v každém případě by měla mít kuchyně svůj vlastní ostrůvek. V mnoha domácnostech se setkáte s ostrůvkem příliš velkým, ale bohatě stačí, když se bude jednat o malé řešení, které vám rozšíří pracovní plochu. Navíc vám umožní koupit i barové židličky, které se v současné době v moderních interiérech nosí (a jsou využívány, i když se to na první dobrou nemusí zdát). Ostrůvky by měly barevně ladit se zbytkem kuchyňské linky. Neměly by být příliš velkým kontrastem. Pří volbě zemitě zelené nebo neutrálně krémové barvy se nemusíte bát ani přírodního obložení, které hezky vynikne a dodá kuchyni přírodní vzhled.

Pokojové rostliny mají zelenou

Onu živost, která se zkrátka a dobře v kuchyních nyní nosí, jí dodáte i tím, že do kuchyně přinesete nějaké pokojové rostliny. V nejlepším případě bylinky, které byste mohli využívat i při vaření, ale není to podstatné a nutné. Obecně se tvrdí, že právě pokojové rostliny mají prakticky ve všech místnostech domu své místo. A kuchyně není výjimkou. Pozor si jen dejte na jedovaté druhy, jako je tchynin jazyk nebo difenbachie.

Publikováno: 30. 10. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová