Domů » Kachlová kamna jsou součást rustikálního domu
Nezařazené

Kachlová kamna jsou součást rustikálního domu

V dnešní době, kdy se neustále všechno zdražuje, včetně stavebního materiálu, se stále více lidí rozhoduje pro stavbu tzv. pasivních domů. Tyto domy jsou nejen velmi moderní, ale především velice rentabilní. Výhodou pasivního domu ale je především úspora elektřiny a plynu. Bydlení v takovém domě zaručuje, že budeme platit velice nízké poplatky za energie. Bydlení v pasivním domě je navíc kvalitnější a komfortnější. Příjemnému prostředí domu pak rozhodně dominují i kachlová kamna. V současnosti si lze koupit nejen kamna, ale například i kuchyňské kachlové sporáky.

Mnoho lidí v dnešní době hledá především kvalitu starých mistrů. V době, kdy se všechno dělá rychle a nekvalitně, pak každý ocení kvalitní ruční výrobu. Na našem trhu je česká firma, která se zabývá ruční výrobou kachlí, nejen těch známých klasických kachlí, ale i moderních. Tyto kachle jsou vzhledem k jejich ruční výrobě velmi specifické a především každá kachle je originální. Tyto kachle se vyrábí matné nebo lesklé, s klasickými nebo secesními vzory, případně kachle s jednoduchými vzory, rovné, ale i rohové nebo půlené. Tyto ruční kachle jsou nabízeny v různých barevných odstínech. Díky ruční výrobě jsou na nich patrné menší barevné odchylky. Kachle i ostatní doplňky ke stavbě kamen se vyrábí na zakázku, a tak máte vždycky jistotu, že jsou vyráběné přesně podle vašich představ.

To, co potřebujete ke stavbě krbů, kamen nebo komínů, jsou šamotové cihly. Tyto cihly a plátky se vyrábí ze šamotu, což je speciální žáruvzdorná stavební hmota, která má dlouholetou tradici. Kromě toho si každý může vybrat i šamotovou hlínu nebo šamotovou vyzdívku. K tradičním nebo moderním kachlovým kamnům ale patří i komíny, ke kterým se musí tato kamna připojit, aby se mohly odvádět spaliny z kamen. Velkou výhodou kachlových kamen je jejich velká účinnost, ekologický způsob vytápění a také velká úspora peněz. Tyto kamna předávají do okolí tzv. sálavé teplo, které dokáže vytopit velké místnosti a na dlouhou dobu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.