Domů » Proč hliníková okna a dveře?
Tipy a rady

Proč hliníková okna a dveře?

Hliníková okna

Hliníková okna jsou skleněnými výplněmi stavebních otvorů s hliníkovým rámem. Používají se do moderních rodinných domů, bytových, komerčních a průmyslových výstaveb i do památkově chráněných objektů.

Hliníková okna jsou výjimečná tepelně-izolačními vlastnostmi, zvukově-izolačními vlastnostmi, statickými vlastnostmi, snadnou otevíratelností a zavíratelností, bezpečností – hliníkové profily jsou velmi odolné proti deformaci, a proto je hliníkové okno velmi obtížné vylomit nebo vyvrátit, trvanlivostí – jejich životnost je přibližně dvojnásobná ve srovnání s plastovými a dřevěnými okny a v neposlední řadě zajišťují ochranu proti nepříznivým přírodním živlům.

Hliník je k výrobě oken využíván z důvodu jeho lehkosti, vysoké konstrukční pevnosti při zachování nízké hmotnosti (okna se nekroutí a nedeformují), odolnosti vůči povětrnostním vlivům, změnám teplot, chemickému působení a téměř bezúdržbovosti (okna se nemusí natírat).

Hliníková okna lze kromě manuálního otevírání a zavírání ovládat také dálkově, automatizovaně nebo centrálně dálkově přes počítačovou síť.

PRUNIWERK a.s.

Společnost PRUNIWERK a.s. je předním výrobcem hliníkových oken a hliníkových dveří v České republice, konkrétně v Ostravě. Kvalitní a spolehlivá hliníková okna a hliníkové dveře Ostrava za přijatelné ceny pro každého jsou vyráběny ze systémových profilů německého výrobce Schüco a polského výrobce Ponzio. Dodávané okenní a dveřní hliníkové profily splňují nejnáročnější požadavky architektů, investorů i koncových uživatelů a samozřejmě splňují i platné evropské předpisy a normy.

Kvalitní hliníková okna Ostrava jsou zasklívána především izolačními dvojskly s nepřebernou škálou barev a fyzikálních vlastností od výrobců skel Pilkington, Saint Gobain a AGC.

Hliníková okna jsou vyráběna na strojích obráběcí centrum SBZ 140, vyřezávací pila AKS 134, dvoukotoučová pokosová pila DG 244 a trojvřetenová kopírovací frézka KF 178.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.