Tipy a rady

Proč hliníková okna a dveře?

Hliníková okna

Hliníková okna jsou skleněnými výplněmi stavebních otvorů s hliníkovým rámem. Používají se do moderních rodinných domů, bytových, komerčních a průmyslových výstaveb i do památkově chráněných objektů.

Hliníková okna jsou výjimečná tepelně-izolačními vlastnostmi, zvukově-izolačními vlastnostmi, statickými vlastnostmi, snadnou otevíratelností a zavíratelností, bezpečností – hliníkové profily jsou velmi odolné proti deformaci, a proto je hliníkové okno velmi obtížné vylomit nebo vyvrátit, trvanlivostí – jejich životnost je přibližně dvojnásobná ve srovnání s plastovými a dřevěnými okny a v neposlední řadě zajišťují ochranu proti nepříznivým přírodním živlům.

Hliník je k výrobě oken využíván z důvodu jeho lehkosti, vysoké konstrukční pevnosti při zachování nízké hmotnosti (okna se nekroutí a nedeformují), odolnosti vůči povětrnostním vlivům, změnám teplot, chemickému působení a téměř bezúdržbovosti (okna se nemusí natírat).

Hliníková okna lze kromě manuálního otevírání a zavírání ovládat také dálkově, automatizovaně nebo centrálně dálkově přes počítačovou síť.

PRUNIWERK a.s.

Společnost PRUNIWERK a.s. je předním výrobcem hliníkových oken a hliníkových dveří v České republice, konkrétně v Ostravě. Kvalitní a spolehlivá hliníková okna a hliníkové dveře Ostrava za přijatelné ceny pro každého jsou vyráběny ze systémových profilů německého výrobce Schüco a polského výrobce Ponzio. Dodávané okenní a dveřní hliníkové profily splňují nejnáročnější požadavky architektů, investorů i koncových uživatelů a samozřejmě splňují i platné evropské předpisy a normy.

Kvalitní hliníková okna Ostrava jsou zasklívána především izolačními dvojskly s nepřebernou škálou barev a fyzikálních vlastností od výrobců skel Pilkington, Saint Gobain a AGC.

Hliníková okna jsou vyráběna na strojích obráběcí centrum SBZ 140, vyřezávací pila AKS 134, dvoukotoučová pokosová pila DG 244 a trojvřetenová kopírovací frézka KF 178.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.