Nahlížení do katastru nemovitostí je díky GeoPasu mnohem lepší

GeoPas

Katastr nemovitostí České republiky je základním zdrojem informací pro každého, kdo chce v zemi koupit nebo prodat nemovitost. Katastr poskytuje popis nemovitosti a jejího soupisu a také informace o právním stavu nemovitosti, včetně případných omezení, jako jsou hypotéky nebo zástavní práva. Katastr slouží také k zápisu vlastnických práv k nemovitostem. Mnohem komplexnější informace však můžete získat prostřednictvím služby geopas.cz.

Informace obsažené v katastru nemovitostí jsou přístupné online, a to jak ve zkrácené verzi, tak v plné verzi, kterou si lze stáhnout. Zájemci o tištěnou verzi listu vlastnictví ji mohou získat buď na katastrálním úřadě, nebo na Czech Pointu, podrobný výstup je však zpoplatněn částkou 50 Kč za stránku.

K čemu KN slouží?

Katastrální mapa nemovitostí je neocenitelným zdrojem informací pro každého, kdo chce v České republice koupit nebo prodat nemovitost, a je nezbytnou pomůckou jak pro realitní makléře, tak pro kupující. Před jakýmkoli rozhodnutím o koupi nebo prodeji nemovitosti či parcely se vyplatí věnovat čas seznámení se s informacemi obsaženými v katastru.

Proč je GeoPas.cz lepší než klasický katastr?

GeoPas.cz je nástroj, který kombinuje informace z různých zdrojů a propojuje je s územními celky v České republice. Prostřednictvím GeoPas.cz se uživatelé dostanou k údajům o parcelách, budovách, vlastnictví a vlastnických právech z katastru nemovitostí, ale i k dalším důležitým informacím, jako je pokrytí adresy internetem, bankomaty v okolí, dostupnost Alzaboxů a prodejen Alza, hluk v prostředí, znečištění ovzduší, záplavová území, radonový index nebo zda na adrese sídlí firma.

Podívejte se na detail pro katastrální území Bystrc a udělejte si o službě GeoPas.cz lepší představu.

Publikováno: 25. 12. 2022 / Aktualizováno: 25. 02. 2023

Kategorie: Energie

Autor: Ema Foldyšová