Domů » Moderní topidla vysuší novostavby
Nezařazené

Moderní topidla vysuší novostavby

Pokud máme chatu nebo chalupu, kam v zimních měsících jezdíme velmi málo, je dobré tento prostor temperovat. Tedy udržovat v něm ideální teplotu, většinou kolem 15 stupňů, aby nám stavba nepromrzla a nezničilo se i její vybavení. Temperování může být zajištěno speciálními topidly, kterých je celá řada.

Při jarním tání, kdy často vzniknou povodně, ale i při letních a podzimních záplavách, pak mnoho lidí, kteří mají domky, chalupy nebo chaty, musí řešit problém se zatopenými budovami, nebo s velkou vlhkostí promáčených domů. Mnohdy jsou tyto záplavy velmi rychlé a nečekané, ale jakmile opadne voda, je potřeba rychle jednat, aby nedošlo k poškození statiky domu či rekreačního objektu. Po odčerpání vody z objektů, je potřeba odstranit všechny nečistoty, případně oškrábat malbu, nebo odstranit promáčenou podlahu. Pak přichází řada na topidla, s jejichž pomocí lze promáčené nebo provlhlé objekty vysušit a odvlhčit. Tato elektrická topidla nebo topidla na naftu si můžeme koupit, ale také pouze zapůjčit. Obecně vzato se dá říct, že tam, kde jsou záplavy častější, je dobré mít své topidlo, které můžeme okamžitě využít. V místech, kde záplavy nebývají, není potřeba tato topidla kupovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které je i půjčují.

Můžeme ale také zažít i různé havárie vody, nebo vytopení našeho bytu, buď naší vinou, nebo našeho souseda. I v těchto případech potřebujeme co nejrychleji náš byt vysušit, a tak je dobré si půjčit nějaký vysoušeč, díky kterému nedojde k bujení plísní v bytě.

Využití najdou ale různé typy topidel a vysoušečů i při stavbách domů, kdy je potřeba vysušit objekt, například před výmalbou, před pokládkou podlahových krytin, anebo po pokládce betonové podlahy či při stavbě konstrukce. Tato speciální topidla se ale velmi dobře využívají v speciálních místnostech, jako jsou například historické knihovny, archívy nebo trezorové místnosti.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.