Domů » Sklo ve stavebnictví
Nezařazené

Sklo ve stavebnictví

Sklo v poslední době opět našlo ve stavebnictví své pevné místo. Je to především díky novým vlastnostem a technologickému zpracování.

Sklo se v minulosti hlavně používala k výplní oken. Přes sklo totiž proniká do interiéru budov přirozené denní světlo.

V dnešní době má sklo více funkcí a vlastností. Sklo dnes dokáže dobře chránit před teplem, chladem, ohněm a hlukem.

Moderní využití skla je ve stavebnictví a architektuře velmi bohaté a rozmanité. Sklo můžete použít k ochraně soukromí, majetku a osob. Jsou skla protipožární, neprůstřelná, bezpečnostní i proti slunečnímu záření a ostrým paprskům sluníčka.

Moderní je v dnešní době taktéž využití skla v obydlích našich domovů. Sklo najde uplatnění téměř všude. Pokud máte dostatek financí, nemusíte mít pouze prosklené dveře a příčky, ale skleněné může být například zábradlí nebo obklady. Sklo rovněž může mít své pevné místo v koupelně v podobě skleněné vany nebo umyvadla.

Ať máte sklo v jakékoliv části svého bytu, vždy dodá místnosti vzdušnost, lehkost, světlo a atraktivnost.

Do módy se znovu vracejí tzv. luxfery, což jsou vitrabloky, které byly hodně oblíbené a milované v komunistickém Československu. Pokud jsou luxfery s patřičným vkusem a citem použité, dokážou vytvořit velmi svěží a působivý interiér. S luxferů může být postavená celá stěna, ale také i část stěny. Výhodou luxferů je, že se vyrábějí v různých barevných odstínech.

Ovšem daleko nejčastějším sklem, které se v české domácnosti používá, je tažené sklo. Tažené sklo se totiž dává do výplní oken a dveří. Ovšem i tažené sklo může být různé. Záleží pouze na nás, zda si objednáme ledové nebo matové sklo. Pokud nechceme vidět, co se děje venku, stačí si koupit sníženou průhlednost skla a získáte tak větší pocit soukromí a intimity.

Jak je vidno, sklo je stále univerzálním a velmi populárním materiálem do našich příbytků.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.