Domů » Sklo ve stavebnictví
Nezařazené

Sklo ve stavebnictví

Sklo v poslední době opět našlo ve stavebnictví své pevné místo. Je to především díky novým vlastnostem a technologickému zpracování.

Sklo se v minulosti hlavně používala k výplní oken. Přes sklo totiž proniká do interiéru budov přirozené denní světlo.

V dnešní době má sklo více funkcí a vlastností. Sklo dnes dokáže dobře chránit před teplem, chladem, ohněm a hlukem.

Moderní využití skla je ve stavebnictví a architektuře velmi bohaté a rozmanité. Sklo můžete použít k ochraně soukromí, majetku a osob. Jsou skla protipožární, neprůstřelná, bezpečnostní i proti slunečnímu záření a ostrým paprskům sluníčka.

Moderní je v dnešní době taktéž využití skla v obydlích našich domovů. Sklo najde uplatnění téměř všude. Pokud máte dostatek financí, nemusíte mít pouze prosklené dveře a příčky, ale skleněné může být například zábradlí nebo obklady. Sklo rovněž může mít své pevné místo v koupelně v podobě skleněné vany nebo umyvadla.

Ať máte sklo v jakékoliv části svého bytu, vždy dodá místnosti vzdušnost, lehkost, světlo a atraktivnost.

Do módy se znovu vracejí tzv. luxfery, což jsou vitrabloky, které byly hodně oblíbené a milované v komunistickém Československu. Pokud jsou luxfery s patřičným vkusem a citem použité, dokážou vytvořit velmi svěží a působivý interiér. S luxferů může být postavená celá stěna, ale také i část stěny. Výhodou luxferů je, že se vyrábějí v různých barevných odstínech.

Ovšem daleko nejčastějším sklem, které se v české domácnosti používá, je tažené sklo. Tažené sklo se totiž dává do výplní oken a dveří. Ovšem i tažené sklo může být různé. Záleží pouze na nás, zda si objednáme ledové nebo matové sklo. Pokud nechceme vidět, co se děje venku, stačí si koupit sníženou průhlednost skla a získáte tak větší pocit soukromí a intimity.

Jak je vidno, sklo je stále univerzálním a velmi populárním materiálem do našich příbytků.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.