Pohledový beton v interiéru
Beton je zřejmě jediným přírodním materiálem příhodným k lití za studena do formy. Pohledový beton je pak v podstatě beton, který se už po odbednění neupravuje.
Jaké jsou výhody a nevýhody pohledového betonu? Začněme nejprve výhodami. Výhodou pohledového betonu je jeho stálobarevnost, neboť pro pohledové betony se používají jemné směsi, které mají neměnnou strukturu a také neměnnou barvu. Pohledový beton má rovněž nízké udržovací náklady. Dále je to pak dlouhá trvanlivost a především jeho unikátní architektonický projev.
Nevýhodou pohledového betonu jsou vadné tepelně-izolační vlastnosti a vyšší vstupní náklady ve srovnání s běžnou pórobetonovou tvárnicí či cihlou. Další velkou nevýhodou je potřeba a nutnost zateplení. Pohledový beton také omezuje vnitřní komfort, nutí vás totiž používat speciální nářadí na úpravu rozvodů a věšení obrazů, poliček a dekorací.
Kde pohledový beton můžeme uplatnit v našem interiéru? Pohledový beton je na oko nevšedně působivý a estetický, rovněž na omak je příjemný a praktický. Do beztvaré betonové směsi můžete taktéž cokoliv přidávat. Pohledový beton můžeme kombinovat s kovy, sklem, uhlíkovým vláknem atd. Nádherné a krásné efekty vzniknou jemným zapuštěním všelijakých objektů jako jsou zkameněliny, nerosty či přírodniny. Zde se fantazii hranice nekladou. Takový pohledový beton může mít široké uplatnění ve vašem domě. Může být klidně barovým pultem v kuchyni, umyvadlem v koupelně, podlahou i stěnou ve vašem obývacím pokoji atd. Může mít rovněž povrch hladký i reliéfní.
V dnešní době se například odlévají z pohledového betonu kuchyňské linky, což může vaší kuchyni dodat opravdu nevšední a neobyčejný vzhled. Kuchyňská linka z pohledového betonu vám jistě vydrží velmi dlouho, takže vaše investice do tohoto kusu nábytku se určitě vyplatí.
Publikováno: 19. 05. 2011
Kategorie: Ostatní