Nezařazené

Tepelná čerpadla = úsporný systém vytápění

I když nám zprudka začalo léto, měli bychom začít uvažovat, čím se zahřejeme v zimě. Vzpomínkou na horké léto asi těžko. S každým rokem se zvyšují ceny elektřiny, plynu i tuhých paliv a pokud se nechcete smířit s narůstajícími cenami, je na čase pořídit si tepelná čerpadla. Ty se hodí na vytápění rodinných domů a dalších objektů. Existují tři typy tepelných čerpadel – tepelné čerpadlo využívající jako zdroj energie vzduch, tepelné čerpadlo využívající vodu a tepelné čerpadlo, které čerpá energii ze země.

Z ekologického i praktického hlediska je nejvýhodnější tepelné čerpadlo na vzduch. Ten je všude kolem nás a tak si nemusíme dělat starosti s jeho nedostatkem. Tepelné čerpadlo odebere teplo ze vzduchu, který se vyskytuje v jeho blízkosti a toto teplo je do vzduchu poté vráceno při tepelných ztrátách objektu. Tudíž není narušena teplotní rovnováha. S měnícími se teplotami během roku se mění topný výkon a topný faktor tepelného čerpadla. Při extrémně nízkých teplotách topný výkon i faktor klesá. Nemusíte se však bát. Nejmodernější tepelná čerpadla PZP Vás spolehlivě zahřejí do okolní teploty vzduchu až -25°C, při teplotě topného média 40/35 °C.

Tepelná čerpadla na vodu čerpají energii z tepla podzemní vody a jedná se tedy o geotermální teplo. Tento způsob vytápění lze zvolit jen tehdy, když má voda po celou topnou sezonu správné chemické složení, je čistá, má minimální teplotu + 8 °C a dostatečné množství. Podzemní voda má ze všech přírodních zdrojů tepla v otopném období nejvyšší teplotu a tudíž je to nejefektivnější způsob vytápění, co se týká tepelných čerpadel.

Další možností jsou tepelná čerpadla využívající teplo ze země (geotermální energie). Toto teplo se získává nepřímo a to prostřednictvím výměníku tepla – zemního kolektoru. Teplo se převádí cirkulačním okruhem do výparníku pomocí teplonosné kapaliny. Kapalina je ekologicky nezávadná a nemrznoucí. Cirkulaci kapaliny zajistí oběhové čerpadlo. Cirkulující kapalina se ve výparníku ochladí a v zemním kolektoru ji znovu ohřeje geotermální teplo. Pokud má takový odběr tepla fungovat dlouhodobě, musí mít zemní vrstva dostatek času na regeneraci do původního teplotního stavu a to během nejteplejšího ročního období.

To všechno Vám zajistí výrobce tepelných čerpadel, česká renomovaná společnost PZP HEATING a.s., která letos oslaví 20. narozeniny. Za tuto požehnanou dobu si vysloužila řadu ocenění a certifikátů.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.