Domů » Tepelná čerpadla = úsporný systém vytápění
Nezařazené

Tepelná čerpadla = úsporný systém vytápění

I když nám zprudka začalo léto, měli bychom začít uvažovat, čím se zahřejeme v zimě. Vzpomínkou na horké léto asi těžko. S každým rokem se zvyšují ceny elektřiny, plynu i tuhých paliv a pokud se nechcete smířit s narůstajícími cenami, je na čase pořídit si tepelná čerpadla. Ty se hodí na vytápění rodinných domů a dalších objektů. Existují tři typy tepelných čerpadel – tepelné čerpadlo využívající jako zdroj energie vzduch, tepelné čerpadlo využívající vodu a tepelné čerpadlo, které čerpá energii ze země.

Z ekologického i praktického hlediska je nejvýhodnější tepelné čerpadlo na vzduch. Ten je všude kolem nás a tak si nemusíme dělat starosti s jeho nedostatkem. Tepelné čerpadlo odebere teplo ze vzduchu, který se vyskytuje v jeho blízkosti a toto teplo je do vzduchu poté vráceno při tepelných ztrátách objektu. Tudíž není narušena teplotní rovnováha. S měnícími se teplotami během roku se mění topný výkon a topný faktor tepelného čerpadla. Při extrémně nízkých teplotách topný výkon i faktor klesá. Nemusíte se však bát. Nejmodernější tepelná čerpadla PZP Vás spolehlivě zahřejí do okolní teploty vzduchu až -25°C, při teplotě topného média 40/35 °C.

Tepelná čerpadla na vodu čerpají energii z tepla podzemní vody a jedná se tedy o geotermální teplo. Tento způsob vytápění lze zvolit jen tehdy, když má voda po celou topnou sezonu správné chemické složení, je čistá, má minimální teplotu + 8 °C a dostatečné množství. Podzemní voda má ze všech přírodních zdrojů tepla v otopném období nejvyšší teplotu a tudíž je to nejefektivnější způsob vytápění, co se týká tepelných čerpadel.

Další možností jsou tepelná čerpadla využívající teplo ze země (geotermální energie). Toto teplo se získává nepřímo a to prostřednictvím výměníku tepla – zemního kolektoru. Teplo se převádí cirkulačním okruhem do výparníku pomocí teplonosné kapaliny. Kapalina je ekologicky nezávadná a nemrznoucí. Cirkulaci kapaliny zajistí oběhové čerpadlo. Cirkulující kapalina se ve výparníku ochladí a v zemním kolektoru ji znovu ohřeje geotermální teplo. Pokud má takový odběr tepla fungovat dlouhodobě, musí mít zemní vrstva dostatek času na regeneraci do původního teplotního stavu a to během nejteplejšího ročního období.

To všechno Vám zajistí výrobce tepelných čerpadel, česká renomovaná společnost PZP HEATING a.s., která letos oslaví 20. narozeniny. Za tuto požehnanou dobu si vysloužila řadu ocenění a certifikátů.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.