Domov jako oáza klidu: Jak domácnost dokonale odhlučnit?

Když dorazíte domů z práce, přirozeně si chcete po náročném dni odpočinout. Což není dost dobře možné, když na vaše ušní bubínky neustále útočí nepříjemné ruchy. Hluk se však neline z nedalekého staveniště, a dokonce ani z ulice - šíří se od podlahy. Takže nejde o nic, co by nevyřešila kvalitní kročejová izolace, ale ještě než se pustíte do její realizace, zahrajte si na detektiva a zjistěte skutečnou příčinu. Hluk většinou pochází z podlahové konstrukce či ze stropu. Důvod je prostý: stavba stárne a množství okolních vlivů způsobuje napětí mezi díly podlahy. A tak pak začne k nelibosti obyvatel bytu vrzat.

Nová podlaha není vždy zapotřebí

Realizace nové podlahy je většinou naprosto zbytečná, a navíc velmi pracná. Eliminace vrzání je možná pomocí speciální desky z akustické pěny, která umožňuje separaci pohybu po podlaze od spodní konstrukce.

Hluk nepřichází od podlahy?

Ale co je ve vaší domácnosti rušno z jiného důvodu než kvůli vrzání staré podlahy? Pokud je zdroj hluku v některém z přilehlých prostorů (jinými slovy: máte hlučné sousedy), pomůže vám akustická pěna. Pomocí desky ze speciálního materiálu stejně dobře odhlučníte i obvodové zdivo, přes které se dovnitř dostává hluk z ulice (např. kvůli projíždějící tramvaji apod.).

Na jakém principu funguje akustická pěna?

Desky z akustické pěny patří k nejrozšířenějším izolačním materiálům. Tvoří je malé, slisované kousky polyuretanové pěny, které svou strukturou téměř nevedou hluk. Ve srovnání s izolačními materiály tvořenými jediným kusem materiálu jsou mnohem efektivnější. Moderní izolační materiály umožňují odhlučnění na vynikající úrovni a hravě s nimi postavíte i perfektně odhlučněnou domácí hudební zkušebnu – samozřejmě s požadovanými akustickými vlastnostmi. Bližší informace najdete na potichu.cz.

Publikováno: 11. 12. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: akustická pěna | jak odhlučnit bydlení | jak odhlučnit byt