Tipy a rady

Domov jako oáza klidu: Jak domácnost dokonale odhlučnit?

Když dorazíte domů z práce, přirozeně si chcete po náročném dni odpočinout. Což není dost dobře možné, když na vaše ušní bubínky neustále útočí nepříjemné ruchy. Hluk se však neline z nedalekého staveniště, a dokonce ani z ulice – šíří se od podlahy. Takže nejde o nic, co by nevyřešila kvalitní kročejová izolace, ale ještě než se pustíte do její realizace, zahrajte si na detektiva a zjistěte skutečnou příčinu.

Hluk většinou pochází z podlahové konstrukce či ze stropu. Důvod je prostý: stavba stárne a množství okolních vlivů způsobuje napětí mezi díly podlahy. A tak pak začne k nelibosti obyvatel bytu vrzat.

Nová podlaha není vždy zapotřebí

Realizace nové podlahy je většinou naprosto zbytečná, a navíc velmi pracná. Eliminace vrzání je možná pomocí speciální desky z akustické pěny, která umožňuje separaci pohybu po podlaze od spodní konstrukce.

Hluk nepřichází od podlahy?

Ale co je ve vaší domácnosti rušno z jiného důvodu než kvůli vrzání staré podlahy? Pokud je zdroj hluku v některém z přilehlých prostorů (jinými slovy: máte hlučné sousedy), pomůže vám akustická pěna. Pomocí desky ze speciálního materiálu stejně dobře odhlučníte i obvodové zdivo, přes které se dovnitř dostává hluk z ulice (např. kvůli projíždějící tramvaji apod.).

Na jakém principu funguje akustická pěna?

Desky z akustické pěny patří k nejrozšířenějším izolačním materiálům. Tvoří je malé, slisované kousky polyuretanové pěny, které svou strukturou téměř nevedou hluk. Ve srovnání s izolačními materiály tvořenými jediným kusem materiálu jsou mnohem efektivnější.

Moderní izolační materiály umožňují odhlučnění na vynikající úrovni a hravě s nimi postavíte i perfektně odhlučněnou domácí hudební zkušebnu – samozřejmě s požadovanými akustickými vlastnostmi. Bližší informace najdete na potichu.cz.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.