Domů » Čištění fasády od graffiti raději nechte na odbornících. Zajímá vás, jak postupuji?
Stavba a rekonstrukce

Čištění fasády od graffiti raději nechte na odbornících. Zajímá vás, jak postupuji?

Většina lidí obdivuje graffiti jen do doby, než se objeví na jejich majetku. Je to i váš případ a po příchodu domů jste na fasádě svého domu spatřili nevyžádanou změť klikyháků, která nejde dolů ani po usilovném drhnutí rejžákem? Šetřete dech a dejte na nás – raději neodborné pokusy o odstranění street artu vzdejte. V horším případě totiž můžete situaci spíše zhoršit. Graffiti vás zbaví odborníci, kteří mají patřičné know-how a disponují moderní technikou.

Jak to, že barva nejde dolů?

Jak je možné, že se vám nepodařilo graffiti odstranit? Je to dáno tím, že sprejeři používají agresivní barvy, které rychle pronikají do podkladu. Proto je neodborné čištění ztrátou času a nepomáhá ani přemalování fasádní barvou, protože malůvky obvykle prosvítají a výsledek nevypadá vůbec dobře. Jedinou opravdu efektivní možností je profesionální čištění specializovanou firmou.

Jak si odborníci poradí s graffiti?

Postup odstranění graffiti je následující:

  1. Kontaktujete vybranou firmu s prokazatelnými referencemi a vyčkáte na příjezd technika.
  2. Technik analyzuje typ znečištěného povrchu a rozsah znečištění. Poté navrhne vhodný způsob odstranění a objasni vám vše potřebné.
  3. V dohodnutém termínu technik provede čištění a rozhodnete-li se pro preventivní ochranu zdiva, aplikuje na fasádu antigraffiti nátěr.

Co je to antigraffiti nátěr a jak funguje?

Antigraffiti nátěr je speciální hydrofobní směs, která funguje jako velmi efektivní ochrana povrchu před graffiti. Dojde-li k opakovanému znečištění, odstranění barvy je snadné a rychlé. Nátěr zároveň chrání fasádu přijet běžnými nečistotami, a to po dobu několika let. V rámci programu je obvyklé zdarma poskytována také správa a obnova povrchu. V praxi to znamená, že znečištěnou fasádu přijedou technici obratem vyčistit.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.