Domů » Dřevostavby
Nezařazené

Dřevostavby

V posledních letech je opět oživený a zvýšený zájem o dřevostavby. Dřevo je totiž ideální materiál, který máte stále k dispozici, zvláště v České republice, kde o lesy není nikterak nouze. Rovněž pokročilé a moderní technologie jsou zárukou velmi vysoké kvality bydlení. Dřevostavby jsou tedy zajímavou alternativou vůči klasickému zděnému domu. Pojďme si nyní popsat základní výhody a přednosti dřevostaveb.

Dřevostavby dokáží podstatně snížit spotřebu energie na svůj vznik, provoz a v neposlední řadě také na odstranění celé stavby. Dřevo je totiž plně obnovitelný materiální přírodní zdroj.

Dřevostavby jsou taktéž výhodné pro nízkou spotřebu tepla na vytápění, neboť dřevo má výborné tepelně izolační vlastnosti. Dřevostavby poskytují rovněž vyšší kvalitu vnitřního prostředí.

Dřevostavbu dále postavíte určitě rychleji než zděnou stavbu. Pokud chcete rychle bydlet ve svém, dřevostavba je pro vás určitě dobré a přijatelné řešení. Totéž se týká staveb komerčního charakteru a účelu. Váš obchůdek, kavárnička nebo malý penzión může být postaven rychleji, takže budete určitě dříve vydělávat.

Životnost dřevostaveb je stejně srovnatelná jako u zděných staveb, navíc dřevostavby jdou lépe a rychleji upravovat a nově adaptovat během jejich životního cyklu. Jakmile dřevostavba doslouží, je možné ji do značné míry recyklovat a většinu starých materiálů a prvků dále použít. V tomto směru jsou dřevostavby velice ekologické a šetrné k životnímu prostředí.

Jelikož jsou dřevostavby stavěny daleko rychlejším tempem než zděné stavby, jsou jednoznačně vhodnými stavbami pro oblasti, které jsou ohrožené povodněmi či do seizmických lokalit.

Jak vidíte, není třeba se dřevostaveb vůbec obávat. Zdá se, že dřevostavby se začínají opět prosazovat a tento trend bude do budoucna pokračovat.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.