Interiér jako nový. Stačí vytapetovat!

Nejhorší noční můrou pro mnohé z nás je určitě byt s umakartovým jádrem vytapetovaným příšernými tapetami s opakujícím se nevýrazným a unylým vzorem. V něčem takovém už dnes ale bydlet nemusíte, rekonstrukce bytového jádra není zase tak nákladná, stačí jádro prostě a jednoduše vyzdít. Co se týká tapet, ty jsou v dnešní době ale na rozdíl od umakartu zase v kurzu. Samozřejmě vzory i materiály už jsou trochu někde jinde. Už nemusíte mít na stěnách květinové vzory nebo nevýrazné mdlé pruhy. Moderní tapety vás zaujmou hned na první pohled svými sytými, výraznými barvami, můžete vybírat z mnoha různých kombinací a provedení.

Proč tapetovat celou místnost

Pro dekorační účely hravě poslouží jedna stěna. Můžete použít tapetu s opakujícím se vzorem, velmi vzdušně a elegantně také působí obrazové tapety, které vám doma plnohodnotně nahradí umělecké dílo. Ozvláštněte dělící zástěnu mezi kuchyní a obývacím pokojem zajímavou designovou tapetou nebo použijte samolepicí dekorace, kam vás jen napadne. Tapety se dnes používají k oživení ložnice, pracovny i obývacího pokoje, spoustu parády nadělají třeba i v chodbě. Někteří se tapetám vyhýbají, protože se bojí lepení. Není to však taková věda, stačí znát správný postup a mít kvalitní pomůcky.

Prvořadé je lepidlo

Je třeba se orientovat v materiálech tapet, jiné lepidlo a postup se používá na papírové tapety, jiné na vliesové tapety. Nemáte-li zkušenosti s lepením tapet, vyberte si tapetu vliesovou. Vliesová tapeta se totiž lepí mnohem jednodušeji než tapeta papírová, stačí natřít lepidlem zeď a přiložit na ni tapetu, uhladit a máte hotovo. Stejně snadno se lepí i fototapety, u kterých je třeba si dát pozor pouze na to, aby vám jednotlivé části tapety dobře navazovaly. Velmi populární jsou samolepicí tapety, které se používají na zeď, ale také na nábytek nebo místo obkladů.

Publikováno: 16. 07. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: fototapety | vliesové tapety