Domů » Kámen je věčný
Nezařazené

Kámen je věčný

Kámen je podobně jako cihla jeden z nejstarších stavebních materiálů. Přesto, že se jedná o jeden z nejstarších stavebních materiálů vůbec, stále se ve stavebnictví používá.

Přírodní kámen má totiž neustále své kouzlo. Je sice dražší než umělý kámen, přesto je stále žádaným stavebním materiálem.

Přírodní kámen se dnes například používá při obkládaní fasád, plotů, altánů či interiérových místností. Většinou se jedná o kameny jako je Břidlice, Ruda, Pískovec nebo Křemen. Přírodní kameny jsou opět v módě, neboť působí neokoukaně a dokáží oživit někdy fádní interiér. Přírodní kameny jsou kusy přírody, které můžete mít ve svých obývacích místnostech. Přírodní kámen má svou neopakovatelnou strukturu, kterou vytvořila matka příroda. Váš obklad místností bude tudíž originální a unikátní. Další výhodou přírodního kamene je jeho odolnost a tvrdost. Přírodní kámen se může hodit jako obklad jak do vaší koupelny, tak do vaší kuchyně.

Rovněž montáž přírodních kamenů je dneska velmi rychlá a snadná. Obkladový kámen lze také použít na zateplovací systém fasád rodinných domů a staveb.

Přírodní kámen se však také používá na dlažbu. Kamenná dlažba před vaším domem bude vždy působit elegantně a nadčasově. Dlažby z přírodního kameny jsou také mrazuvzdorné a pokud má drsnější povrch i protiskluzové. Pokud však chcete něco málo ušetřit, můžete si místo dlažby zvolit nášlapné kameny. Nášlapné kameny se dnes prodávají v průměrů od 30cm do 60cm. Většina nášlapných kamenů jsou andezity, ruly a kvartzity, které se prodávají v různých odstínech a barvách.

Rovněž své zídky a ploty můžete obezdít přírodními kameny. Takové ploty s kombinací s krasně zelenou trávou navozují iluzi dávno starých a zašlých časů. Přírodní kámen totiž velmi harmonicky ladí s bujně rozkvetlou zelení.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.