Domů » Stavební systémy pro dřevostavby
Nezařazené

Stavební systémy pro dřevostavby

Každá stavba novostavby (dřevostavby, pasivní domy, nízkoenergetické domy aj.) nebo rekonstrukce, přestavba, nástavba či vestavba staršího objektu se neobejde bez potřebného stavebního materiálu. Čeští i světoví výrobci stavebního materiálu se snaží o neustálou inovaci a zlepšování kvality svých výrobků, a záleží na zhotoviteli stavby, zda novému módnímu trendu podlehne nebo se raději při výběru stavebního materiálu bude držet starých zaručených tradic.

Již v dávné minulosti si zhotovitelé staveb vybírali stavební materiál dle lokalit umístění staveb (město, vesnice apod.), dostupnosti daného materiálu, využití staveb a v neposlední řadě dle finančních možností budoucích vlastníků staveb.

Prvními stavebními materiály především pro jejich dostupnost a dobré tepelně-izolační vlastnosti, ale na druhou stranu podléhající zvýšené vlhkosti a snadné hořlavosti, byly přírodní a obnovitelné zdroje jakými jsou dřevo, hlína, hliněná mazanina a sláma. Stále se najde mezi námi mnoho obdivovatelů jedinečnosti staveb, jež nám nabízí roubené dřevostavby umístěné v nejrůznějších skanzenech po celé ČR. I pro jejich dobré tepelně-izolační vlastnosti byly později tyto stavební materiály nahrazovány bezpečnějšími a odolnějšími materiály především proti požáru a různým nepříznivým přírodním živlům, a to kameny, pálenými cihlami a břidlicí.

V dnešní době můžete jako moderní a ekologický stavební materiál využít všestranný stavební systém pro dřevostavby, jako i pasivní domy nebo nízkoenergetické domy, a to NOVATOP. Tento systém je masivní, bezpečná, stabilní a celodřevěná konstrukce, jež tvoří velkoformátové komponenty či dřevěné panely vyráběné z vrstveného masivního dřeva převážně českých jehličnanů. Nabízené dřevěné panely, jejichž požární odolnost je plně srovnatelná s tradičními materiály, lze aplikovat na stěny, stropy a střechy. Stavba s využítím stavebního systému NOVATOP je snadná a rychlá a Vy se už můžete jenom těšit na to, jak si budete bydlení ve svém vysněném domě užívat.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.