Kancelářská židle a dynamické sezení

Mluví se o tom stále, Je třeba sedět zdravě a dynamicky. Kancelářská židle k PC vybavená synchronní mechanikou má princip dynamického sezení zcela jednoduchý. Je třeba nesedět v jedné strnulé pozici celý den. I velmi malé pohyby vykonávané v průběhu práce jsou opravdu mnohem lepší než vůbec žádné. Synchronní mechanika kancelářské židle vám totiž umožňuje plynulé nastavení sklonu opěráku. Současně také automaticky a synchronizovaně upraví náklon sedáku.

Černá a bílá kancelářská židle k PC

Pokud se naklápí opěrák, současně se také upravuje náklon sedáku tak, aby vaše páteř byla vždy v optimální poloze. Abychom mohli sedět dynamicky a pohodlně, je ještě více zapotřebí správně nastavit přítlak vašeho opěradla na naše záda. Při správném nastavení sleduje opěrák židle pohyb sedícího a naprosto ve všech změněných pracovních polohách mu poskytuje zcela přirozenou oporu zad. I když si lidé koupí ergonomicky kvalitní židle, bolí je záda. V zásadě děláme dva zlozvyky, které patří k zásadním příčinám bolesti zad a vzniku dost vážných zdravotních komplikací.

Naučte se správně sedět

Strnulé sezení v jedné poloze s uzamknutou, tedy zablokovanou synchronní mechanikou je velká potíž. Postupné podsouvání zadku směrem blíž a blíž k přednímu okraji židle vám také neprospívá. Dochází tak k neúměrnému přetěžování vaší páteře v bederní oblasti. Pokud tedy chcete sedět co nejzdravěji, vždy seďte na židli s odblokovanou mechanikou a vždy seďte dynamicky. Navíc si dejte pozor na to, abyste vždy seděli na židli celými hýžděmi, které by se měly dotýkat opěráku židle. Nastavitelné by měly být ideálně všechny části kancelářská židle k PC. A o to víc, pokud se o jednu židli dělí více lidí. I když ji máte sami pro sebe, jde pouze o nástroj pro zdravé sezení, který se musíte naučit správně ovládat. Bílá kancelářská židle vám oživí prostor, pokud bude dobře nastavená, uleví i vašim zádům.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová