Hledáte kvalitní nemovitost? Lokalita rozhoduje

Při výběru nemovitosti je třeba zohlednit mnoho parametrů. Mezi jeden, který je dnes označován jako velmi důležitý, patří rozhodně lokalita. Podívejme se společně na to, co v souvislosti s umístěním nemovitosti sledovat a na co se zaměřit.

Dopravní obslužnost

O co jde? Nejenom o to, že se bez problémů dostanete k vaší nemovitosti, ale i o to, že se bez problémů a jednoduše dostanete z domova i kamkoliv do města. A to třeba městskou hromadnou dopravou, nebo pokud jde o luxusní nemovitosti v Praze, tak pochopitelně i vlastním vozem. Zde hraje roli především bezproblémové napojení na hlavní silniční tahy a jednotlivé obchvaty.

Parkování

Určitě další velmi důležitá věc, která přímo souvisí s lokalitou. Žijeme v době, kdy vlastnictví vozu již dávno není luxusem, ale něčím zcela běžným. Proto je třeba, aby konkrétní lokalita nabídla možnosti parkování. Kde? Třeba:
  • Přímo před domem
  • V parkovacích domech
  • V garážích pod objektem
Toto je třeba zjistit nejenom v případě, kdy máte v plánu pořídit nemovitost pro bydlení. Hleďte na to i v případě, že hledáte kanceláře na pronájem Praha. Vaši zákazníci, klienti, nebo obchodní partneři tak budou moci nechat vůz přímo před firmou. Stejně jako vy sami.

Zeleň

Trend, který je stále na vzestupu. Už nikdo nechce bydlet v betonových čtvrtích, jelikož zeleň je pro život nesmírně důležitá. Tím říkáme, že jsou nutností pouze okrajové části města, nebo vesnice. I centra měst procházejí zajímavými revitalizacemi, díky čemuž se objevují různé parky a klidová místa. Bydlet přímo zde je jasnou výhrou.

Bezpečnost

Pozor na vyloučené lokality. Ať už developer láká na cokoliv, vždy si důkladně prověřte, jaká bezpečnostní situace panuje v konkrétní čtvrti a jak je to s kriminalitou. Zjistit to lze poměrně snadno – stačí číst noviny, nebo se můžete do dané oblasti jezdit během dne, ale hlavně po setmění dívat. A zjistíte vše.

Publikováno: 13. 09. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Reality

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: jak vybrat nemovitost | kanceláře na pronájem praha