Domů » Laminát (dřevo)
Nezařazené

Laminát (dřevo)

Laminát nebo dřevo? Je to velké dilema, který z těchto dvou materiálů si na svou podlahu vybrat.

Začněme u dřeva. Dřevo je klasika, neboť dřevěná podlaha provází lidstvo již velmi dlouho a stále se s ní nechceme definitivně rozloučit. Dřevo je sice vytlačováno novými materiály, přesto je stále žádané a populární.

Dřevo je však přírodní materiál, který stále pracuje-reaguje na teplotu a vlhkost. Dřevo je rovněž náchylné k mechanickému poškození. Na druhou stranu se dá velmi rychle opravit a dát do původního stavu. Oprava není tak náročná a drahá, stačí dřevo přebrousit a znovu ho opatřit nátěrem.

Dřevěná podlaha může mít opravdu velkou škálu provedení. Mohou to být klasické parkety, masivní prkna nebo průmyslová mozaika.

Vedle přírodního dřeva můžeme také dnes použít laminát. Ve srovnání s dřevěnou podlahou jsou laminátové podlahy výrazně levnější, navíc můžete dnes koupit takový laminát, který vám barvou a vzorkem bude připomínat dřevěnou podlahu. Rovněž pokládka je rychlejší než u podlahy dřevěné. Laminátové podlahy mají taktéž vynikající a mimořádnou odolnost vůči cigaretám a všelijakým skvrnám. Laminátové podlahy jsou také vhodnější pro podlahové vytápění než dřevěná podlaha. Laminát je stále stejně barevný, není citlivý na světlo, takže jeho barva nevybledne. K dispozici máte téměř neomezený výběr barev a dekorů, nemusí se leštit ani lakovat či voskovat.

Laminát není ovšem stoprocentně dokonalý a perfektní. Laminátová podlaha má i své zápory a nedostatky. Velkým nedostatkem laminátové podlahy je, že je citlivá na nadměrné vlhkosti a má tvrdý a chladný povrch. Laminát se rovněž hůře opravuje a má nedokonalé protihlukové vlastnosti.

Přes všechny zmiňované nedostatky laminátu si tento materiál přesto úspěšně razí cestu do našich bytů a interiérů.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.