Domů » Dřevo je designový dar přírody
Nezařazené

Dřevo je designový dar přírody

Dřevo se používá ve stavebnictví už od pradávna. Materiál díky růstu stromů prakticky vzniká sám a jeho zásoby jsou nevyčerpatelné. Jeho materiálové vlastnosti ho předurčují jako konstrukční materiál na stavbách a zároveň jako designový doplněk. Jeho vizuální struktura je velice různorodá a stejně jeho barevnost je velice rozsáhlá. A kam barvy dřeva nedosahují dají se komerčními barvami upravit. Dřevo je dar přírody, tedy přírodní materiál, Díky tomu je vhodný pro použití v interiérech a na nábytek.

Nábytek se ze dřeva tvoří snad od té doby co pračlověk vynalezl židli. V poslední době v nábytkářství dřevo nahrazuje železo a plasty, ale přesto dřevo je dominantní. Dříve se používalo spíše dřevo v kuse, tedy jako masiv. V dnešní době se většinou dřevo štěpkuje a drtí na třísky, které se opět pomocí lepidel slepují a lisují dohromady, na povrchu se dýhují a tak vzniká aglomerovaný materiál. Tímto se získává ze stejného materiálu nový materiál, který má přírodní vlastnosti, přírodní vzhled, ale úplně jiné materiálové vlastnosti. Tento materiál je znám jako MDF, DTD, DVD a spousta dalších značek.

Z tohoto deskového materiálu je nejčastěji vyráběn prostorový nábytek jako jsou kuchyňské linky, skříně, postele, stoly. Desky nemusí být jenom podýhované přírodním dřevem,používají se i různorodé povrchové úpravy.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.