Manipulační technika do každého skladu, ať práce odsýpá

Každý zaměstnavatel by měl vynaložit finance na to, aby to v podniku fungovalo, doslova šlo jako po másle. Musí se zaměstnancům stanovit vyhovující a motivující ohodnocení, také by se měla do skladů pořídit manipulační technika, bez níž se dnes ve skladech zaměstnanci neobejdou. Nežijeme přece v době kamenné, abychom všechno museli nosit v rukou a tím si tak akorát uhnali kýlu, která je velmi nebezpečná.

S manipulační technikou je práce ve skladu jednodušší, minimalizuje se výskyt kýly, která je způsobená nošením těžkých věcí, také se práce ve skladu rapidně zrychlí, což vede ke zlepšení chodu podniku, což zaměstnavatelé ocení.

Manipulační technika tedy rozhodně není krok vedle, i když se jedná z počátku o drahou záležitost. Abyste však nemuseli utrácet za všechny typy manipulační techniky (přece jen jich je hodně), poradíme vám, do jaké konkrétní manipulační techniky se vyplatí investovat.

K nejčastěji pořizovaným strojům patří rozhodně nízkozdvižné vozíky, které jsou v současné době preferovány hlavně v menších skladech, kde police nejsou tak vysoko, aby tam nízkozdvižný vozík nedosáhl. Kromě nízkozdvižného vozíku je možné investovat i do modernějšího provedení tohoto vozíku, čímž jsou elektrické nízkozdvižné vozíky, které se hodí zejména do moderních, dynamických společností.

Do větších skladů se hodí spíše vysokozdvižné vozíky, které mají opět svou modernější verzi, kterou jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které se snadněji ovládají, navíc práce s nimi je rychlá a svižná. Je však nutné podotknout, že elektrické podoby vozíků jsou dražší záležitostí.

Publikováno: 30. 10. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová