Domů » Plastová (dřevěná okna)
Nezařazené

Plastová (dřevěná okna)

Okna v bytě jsou velice důležitá. Interiér bez oken si nedokážeme už vůbec představit. Okna jsou pro nás naprostou samozřejmostí už po staletí, neboť propojují vnější a venkovní svět s naším bytem a současně umožňují vstup žádoucího denního světla a rovněž čerstvého vzduchu do místnosti. Pří výběru oken bychom tedy měli být velmi opatrní a všímat si tepelně-technické parametry oken i jejich estetickou stránku. Okna by totiž měla ladit se stylem celého domu.

V současné době máme především na výběr mezi plastovými a dřevěnými okny. Historicky nejužívanějším materiálem je nesporně dřevo. Dřevěná okny nadto mají v naší zemi svou tradici. Cenově nejdostupnějšími jsou smrková okna. Pak následují okna z borovice a modřínu. Nejdražšími pak jsou okna z dubu a buku.

Dřevěná okny působí velmi přirozené, dřevo se na navíc hodí téměř ke každému materiálů a má i vysoce dobré tepelněizolační vlastnosti. Nejpoužívanějšími okny jsou dnes eurookna, která jsou vyráběna z několikavrstevných lepených hranolů. Zkušenosti potvrzují, že eurookna mají kvalitní tvarovou a objemovou stálost, takže vydrží opravdu dlouho.

Vedle klasických dřevěných oken máme také plastová okna. Plastová okna v posledních letech prošla výraznou konstrukční a technologickou proměnou. Nyní je základem ocelová konstrukce, která je potažená vrstvou tvrzeného PVC. Plastová okna jsou dnes rovněž šetrná k životnímu prostředí. Použitá materiál se dá recyklovat, takže plast ze starých oken se využívá při výrobě nových plastových oken, případně se zpracuje jinak.

Při výběru oken do vašeho nového domu nebo bytu je lepé, když se poradíte s fundovaným odborníkem. Výběr typu oken hodně závisí na projektu, není nikdy přesně stanoveno, kde je vhodnější a příhodnější použít okna dřevěná a kde naopak okna plastová.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.