Domů » Naftové neboli diesel topidlo: Skvělý pomocník vyhřeje stavbu raz dva
Stavba a rekonstrukce

Naftové neboli diesel topidlo: Skvělý pomocník vyhřeje stavbu raz dva

Zima se neúprosně blíží a s ní i potřeba vytápění objektu, který je momentálně ve fázi výstavby. Jak problém vyřešit? Optimální řešení nabízí vhodně zvolené přenosné topidlo. V následujících řádcích se zaměříme na naftová topidla s nepřímým a přímým spalováním, která se pro dané účely jeví jako jedny z nejefektivnějších.

Naftová topidla s nepřímým spalováním

Naftová neboli diesel topidla s nepřímým spalováním nachází uplatnění jako náhrada konvenčního topení. Pokud jste dané prostory nemohli z jakýchkoliv důvodů vybavit běžným zabudovaným topením, můžete je vytápět pomocí mobilního topidla, u kterého nehrozí zamaštění stěn od naftových spalin. V praxi se diesel topidla využívají také ve skladech a výrobních prostorách.

Zařízení s nepřímým spalováním disponují integrovanými ventilátory, které rychle rozhání horký vzduch. Topení tímto způsobem je efektivní a z hlediska výkonu výrazně lepší než jiné druhy topidel. Instalaci lze provést dvěma způsoby: venku. Kdy se teplo přivádí do objektu pomocí pružné textilní hadice a uvnitř, kdy se spaliny odvání ohebnou kovovou hadicí ven.

Naftová topidla s přímým spalováním

Dalším zástupcem naftových topidel jsou zařízení s přímým spalováním. Obvykle se používají ve venkovních prostorách nebo větších halách, kde není problém s odvětrávání. Z hlediska poměru ceny a výkonu suverénně vyhrávají – oproti naftovým topidlům s nepřímým spalováním jsou náročnější na přísun vzduchu.

S výběrem vhodného topidla vám rádi pomohou odborníci z eprofi.cz, v jejichž nabídce najdete spolehlivá a vysoce výkonná topidla Master a v neposlední řadě také kvalitní odvlhčovače vzduchu.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.