Stavba a rekonstrukce

Naftové neboli diesel topidlo: Skvělý pomocník vyhřeje stavbu raz dva

Zima se neúprosně blíží a s ní i potřeba vytápění objektu, který je momentálně ve fázi výstavby. Jak problém vyřešit? Optimální řešení nabízí vhodně zvolené přenosné topidlo. V následujících řádcích se zaměříme na naftová topidla s nepřímým a přímým spalováním, která se pro dané účely jeví jako jedny z nejefektivnějších.

Naftová topidla s nepřímým spalováním

Naftová neboli diesel topidla s nepřímým spalováním nachází uplatnění jako náhrada konvenčního topení. Pokud jste dané prostory nemohli z jakýchkoliv důvodů vybavit běžným zabudovaným topením, můžete je vytápět pomocí mobilního topidla, u kterého nehrozí zamaštění stěn od naftových spalin. V praxi se diesel topidla využívají také ve skladech a výrobních prostorách.

Zařízení s nepřímým spalováním disponují integrovanými ventilátory, které rychle rozhání horký vzduch. Topení tímto způsobem je efektivní a z hlediska výkonu výrazně lepší než jiné druhy topidel. Instalaci lze provést dvěma způsoby: venku. Kdy se teplo přivádí do objektu pomocí pružné textilní hadice a uvnitř, kdy se spaliny odvání ohebnou kovovou hadicí ven.

Naftová topidla s přímým spalováním

Dalším zástupcem naftových topidel jsou zařízení s přímým spalováním. Obvykle se používají ve venkovních prostorách nebo větších halách, kde není problém s odvětrávání. Z hlediska poměru ceny a výkonu suverénně vyhrávají – oproti naftovým topidlům s nepřímým spalováním jsou náročnější na přísun vzduchu.

S výběrem vhodného topidla vám rádi pomohou odborníci z eprofi.cz, v jejichž nabídce najdete spolehlivá a vysoce výkonná topidla Master a v neposlední řadě také kvalitní odvlhčovače vzduchu.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.