Římské rolety aneb Trochu "Itálie" se neztratí ani v české domácnosti

Když se řekne „italská domácnost“, většina lidí si „na první dobou“ pravděpodobně vybaví agresivní prostředí, ve kterém při sebemenším sporu nelétají vzduchem jen urážky a sprosté nadávky, ale také talíře a vázy, po čemž následuje stejně náruživé a intenzivní usmiřování. Pokud se ale z psychologie a sociologie přesuneme do oblasti bytového designu, zjistíme, že italský prvek může i běžnou českou domácnost udělat neobyčejnou. Elegantní římské rolety jsou toho jasným důkazem.

Itálie v kuchyni, ložnici i pracovně

Římské rolety disponují velice komplexními vlastnostmi a své využití tak najdou stejně dobře v kuchyni, jako i ložnici, obýváku nebo pracovně. Jejich podstata spočívá v tom, že se v nich snoubí ty nejlepší praktické vlastnosti z rolet, a estetické vlastnosti záclon a závěsů. Navíjení římských rolet funguje tak, že při něm dochází ke skládání látky do pravidelných skladů, a nikoliv navíjení na kotouč. Rolety tak působí v každé poloze elegantně a úhledně.

Ochrana před stalkery i úplňkem

Co se praktické stránky týče, římské rolety představují velice účinnou zbraň proti:
  • slunečním paprskům, které do místnosti den co den neúnavně pronikají,
  • měsíčním paprskům, které nás nejen během úplňku budí,
  • zvědavým sousedům,
  • a v krajním případě i drzým stalkerům.
Tak jako tak je dobré mít možnost zatáhnout rolety a během několika vteřin tak vytvořit naprosté „intimčo“, no ne?

Ovládání římských rolet

V závislosti na způsobu jejich ovládání rozlišujeme římské rolety na 3 základní kategorie:
  • provázkové,
  • řetízkové,
  • elektrické.
Jak v případě provázků, tak i řetízků si můžete vybírat z mnoha barevných variant i provedení, které tak můžete přizpůsobit dalším interiérovým prvkům. Zejména je třeba dbát na to, aby římské rolety a jejich součásti ladily s nábytkem, kobercem, malbou v místnosti, jakož i obrazy, sochami a dalšími dekoračními prvky, které v dané místnosti máte. Pokud si nevíte s designem rady, doporučujeme vám nechat si poradit od specializované firmy, která se zabývá prodejem, instalací i následnou údržbou stínící techniky. Její pracovníci vám jsou schopni poradit, připravit řešení na míru a v neposlední řadě poskytnout cenovou nabídku zdarma.

Publikováno: 06. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: římské rolety | římské rolety na míru