Interiér

Římské rolety aneb Trochu “Itálie” se neztratí ani v české domácnosti

Když se řekne „italská domácnost“, většina lidí si „na první dobou“ pravděpodobně vybaví agresivní prostředí, ve kterém při sebemenším sporu nelétají vzduchem jen urážky a sprosté nadávky, ale také talíře a vázy, po čemž následuje stejně náruživé a intenzivní usmiřování. Pokud se ale z psychologie a sociologie přesuneme do oblasti bytového designu, zjistíme, že italský prvek může i běžnou českou domácnost udělat neobyčejnou. Elegantní římské rolety jsou toho jasným důkazem.

Itálie v kuchyni, ložnici i pracovně

Římské rolety disponují velice komplexními vlastnostmi a své využití tak najdou stejně dobře v kuchyni, jako i ložnici, obýváku nebo pracovně. Jejich podstata spočívá v tom, že se v nich snoubí ty nejlepší praktické vlastnosti z rolet, a estetické vlastnosti záclon a závěsů. Navíjení římských rolet funguje tak, že při něm dochází ke skládání látky do pravidelných skladů, a nikoliv navíjení na kotouč. Rolety tak působí v každé poloze elegantně a úhledně.

Ochrana před stalkery i úplňkem

Co se praktické stránky týče, římské rolety představují velice účinnou zbraň proti:

  • slunečním paprskům, které do místnosti den co den neúnavně pronikají,
  • měsíčním paprskům, které nás nejen během úplňku budí,
  • zvědavým sousedům,
  • a v krajním případě i drzým stalkerům.

Tak jako tak je dobré mít možnost zatáhnout rolety a během několika vteřin tak vytvořit naprosté „intimčo“, no ne?

Ovládání římských rolet

V závislosti na způsobu jejich ovládání rozlišujeme římské rolety na 3 základní kategorie:

  • provázkové,
  • řetízkové,
  • elektrické.

Jak v případě provázků, tak i řetízků si můžete vybírat z mnoha barevných variant i provedení, které tak můžete přizpůsobit dalším interiérovým prvkům. Zejména je třeba dbát na to, aby římské rolety a jejich součásti ladily s nábytkem, kobercem, malbou v místnosti, jakož i obrazy, sochami a dalšími dekoračními prvky, které v dané místnosti máte. Pokud si nevíte s designem rady, doporučujeme vám nechat si poradit od specializované firmy, která se zabývá prodejem, instalací i následnou údržbou stínící techniky. Její pracovníci vám jsou schopni poradit, připravit řešení na míru a v neposlední řadě poskytnout cenovou nabídku zdarma.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.