Tipy a rady

Nátěry proti plísni: Prevence, která vám ušetří spoustu starostí

Fasáda je jako oblečení. Když je nová, dům díky ní vypadá skvěle. Postupem času však na povrchu ulpívají nečistoty všeho druhu. Smog, prach, ale také mikroorganismy, které mají negativní vliv na vlastnosti a životnost materiálu. A stejně jako o oblečení, které lze kdykoliv vyprat, byste se měli starat také o fasádu. Tím spíše, pokud se na ní objevila plíseň. Nebudete-li si jí všímat, brzy se rozroste po celém domě. Efektivní ochranu nabízí speciální nátěry fasád.

Jak vám plíseň škodí?

Přítomnost plísně není žádoucí hned ze tří důvodů. Snižuje estetickou úroveň objektu, mění vlastnosti fasády, a navíc může vážně ohrozit zdraví citlivějších osob – rozmnožuje se pomocí spór, které se dostávají vzduchem dovnitř domu. Pokud plíseň jste v minulosti několikrát odstranili, ale zanedlouho se opět objevila, neměli byste s preventivním opatřením dlouho otálet. Protiplísňové nátěry účinkují po dobu několika let.

Plísně se nejčastěji vyskytují na domech v lokalitách s vyšší vlhkostí vzduchu či podloží. Vlhké prostředí je v kombinaci s absencí větru a slunečních paprsků živnou půdou pro mikoorganismy, které se velmi rychle šíří a kromě fasády mohou postihnout i základy a střechu.

Nátěry proti plísni se aplikují na vyčištěnou fasádu. Zbavit se rozrostlé plísně však není snadné a často nezbývá, než se obrátit na specializovanou firmu. Ideálně na někoho, kdo se postará o důkladné vyčištění a poté aplikuje kvalitní protiplísňový nátěr.

Na koho se obrátit?

Dlouholeté zkušenosti s čištěním různých typů povrchů od všech druhů nečistot mají technici ze společnosti AXIOM REAL. Chcete-li mít jistotu, že se plísně nadobro zbavíte, nechte si doporučit vhodný nátěr. Překážku nepředstavuje ani kombinace několika materiálů či nerovný povrch. Spoustu užitečných informací najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama

Developer FINEP staví v Praze moderní byty a rodinné domy. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Vybíráte nové dveře do domu? Firma PERITO vyrábí odolné vchodové dveře s originálním designem.

Moderní plastová okna Oknoplastik jsou zárukou dobré koupě za výhodnou cenu!

Pro stavebníky

Stavebniny

Stavebniny s širokým sortimentem stavebnin a stavebního materiálu.