Tipy a rady

Jaké oběhové čerpadlo pro levnější vytápění?

Pokud právě řešíte optimalizaci nákladů za bydlení, zaměřte se na vytápění, které tvoří podstatnou část z celku. Nedílnou součástí topných systémů je kromě kotle oběhové čerpadlo – zařízení, jehož úkolem je rozvod vody mezi zdrojem tepla (kotel) a topnými tělesy (radiátory). V praxi se oběhová čerpadla využívají i k jiným účelům, například v rámci klimatizace nebo podlahového topení. Výběr je vhodné důkladně promyslet a zvolit spolehlivý, úsporný a tichý model s dlouhou životností.

Oběhová čerpadla, která se využívají v rámci otopných systémů, mohou mít mokroběžné nebo suchoběžné provedení. Většina rodinných domů disponuje oběhovými čerpadly mokroběžnými montovanými rovnou do potrubí.

Tip: Mějte na paměti, že pořízení nového oběhového čerpadla je nákladnější než oprava starého modelu, nicméně z dlouhodobého hlediska je díky provozním nákladům podstatně výhodnější.

Parametry, které byste neměli přehlížet

Ačkoliv se laikovi všechna oběhová čerpadla jeví jako velmi podobná, ve skutečnosti se mohou výrazně lišit vlastnostmi a parametry. Pokud vybíráte oběhové čerpadlo do nového systému, usnadněte si hledání správného modelu projektovou dokumentací – právě v té byste měli najít všechna klíčová data.

V případě náhrady staršího čerpadla, s jehož parametry jste byli před poruchou spokojeni, jednoduše zvolte nové zařízení s identickými parametry. S ohledem na současnou legislativu se bude jednat o čerpadlo s integrovanou regulací otáček – vlastností, díky které pracuje úsporně a velmi účinně. Ostatní parametry (např. dopravní výška, průtok, vestavná délka pro montáž…) vám jistě ochotně poradí specializovaný prodejce.

Které značky stojí za pozornost a kde je seženete?

Mezi nejlépe hodnocená oběhová čerpadla na trhu patří zařízení značek Grundfos či DAB. Obojí najdete v pestré nabídce RedEd.cz specializovaného e-shopu s kvalifikovanou zákaznickou podporou.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.