Domů » Jaké oběhové čerpadlo pro levnější vytápění?
Tipy a rady

Jaké oběhové čerpadlo pro levnější vytápění?

Pokud právě řešíte optimalizaci nákladů za bydlení, zaměřte se na vytápění, které tvoří podstatnou část z celku. Nedílnou součástí topných systémů je kromě kotle oběhové čerpadlo – zařízení, jehož úkolem je rozvod vody mezi zdrojem tepla (kotel) a topnými tělesy (radiátory). V praxi se oběhová čerpadla využívají i k jiným účelům, například v rámci klimatizace nebo podlahového topení. Výběr je vhodné důkladně promyslet a zvolit spolehlivý, úsporný a tichý model s dlouhou životností.

Oběhová čerpadla, která se využívají v rámci otopných systémů, mohou mít mokroběžné nebo suchoběžné provedení. Většina rodinných domů disponuje oběhovými čerpadly mokroběžnými montovanými rovnou do potrubí.

Tip: Mějte na paměti, že pořízení nového oběhového čerpadla je nákladnější než oprava starého modelu, nicméně z dlouhodobého hlediska je díky provozním nákladům podstatně výhodnější.

Parametry, které byste neměli přehlížet

Ačkoliv se laikovi všechna oběhová čerpadla jeví jako velmi podobná, ve skutečnosti se mohou výrazně lišit vlastnostmi a parametry. Pokud vybíráte oběhové čerpadlo do nového systému, usnadněte si hledání správného modelu projektovou dokumentací – právě v té byste měli najít všechna klíčová data.

V případě náhrady staršího čerpadla, s jehož parametry jste byli před poruchou spokojeni, jednoduše zvolte nové zařízení s identickými parametry. S ohledem na současnou legislativu se bude jednat o čerpadlo s integrovanou regulací otáček – vlastností, díky které pracuje úsporně a velmi účinně. Ostatní parametry (např. dopravní výška, průtok, vestavná délka pro montáž…) vám jistě ochotně poradí specializovaný prodejce.

Které značky stojí za pozornost a kde je seženete?

Mezi nejlépe hodnocená oběhová čerpadla na trhu patří zařízení značek Grundfos či DAB. Obojí najdete v pestré nabídce RedEd.cz specializovaného e-shopu s kvalifikovanou zákaznickou podporou.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.