Domů » Nemovitosti ve fondu DRFG podléhají přísnému výběru
Finance

Nemovitosti ve fondu DRFG podléhají přísnému výběru

Investiční fondy, které se zaměřují na nemovitosti, mají hned několik nesporných výhod. Bez diskuse mezi ně patří relativně nižší riziko při výběru investice. Výběr a následná koupě domu, nebo bytu je běh na delší trať. Stejně tak i návratnost investice, v případě investování do fondů se peníze zhodnocují už od prvního dne. Další rizika, která investor nemusí podstoupit, jsou správa nemovitosti, náklady na rekonstrukci a vybavení a hledání vhodného nájemníka. Další výhodou je likvidita peněz. Výběr financí z fondu trvá podstatně kratší dobu oproti případnému prodeji vlastní nemovitosti. Ve výčtu ještě chybí zmínit ušetřený čas a nervy, které obhospodařování nemovitosti po vlastní ose provázejí.

Strategií nemovitostního fondu DRFG je idea dlouhodobé stability. To v praxi znamená, že v případě, že dojde k poklesu trhu, bude to mít co možná nejmenší dopad na zhodnocení.
Skupina DRFG se specializuje na takové typy nemovitostí, které jsou relativně odolné vůči znatelnému ekonomickému ochlazení. Mezi takové patří komerční nemovitosti, které se specializují na obchodní centra a maloobchodní sítě v regionech po celé České republice.
Na seznamu tedy nenajdete centra největších měst na nejlepších prestižních adresách, ale krajské a okresní obchodní zóny. Taková místa totiž nemají přímou konkurenci, která by je ohrozila na stabilitě.

DRFG nenabízí jen dluhopisy, investovat se dá i do fondů

Pro tato centra DRFG vybírá zejména silné obchodní řetězce, které jsou v Česku úspěšně zavedené a svou povahou cílí na nižší střední nebo střední vrstvy. Jedná se tím pádem o segment, který se nedá tak snadno nahradit. V oblasti nemovitostí pak Rusňákova DRFG předpokládá, že každý, že každý musí jíst, pít a nakupovat zboží pro běžnou

spotřebu, a to i v době ekonomického ochlazení. To je další důvod, proč se investoři uchylují k investici do nemovitostního fondu. Mají větší pravděpodobnost výnosu i v době, kdy se ekonomika zpomalí.

Autor: Michal Pecka

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.