Domů » Lité podlahy v obytném interiéru
Nezařazené

Lité podlahy v obytném interiéru

Lité podlahy jsme určitě většinou viděli ve velkých průmyslových objektech a halách. Nyní nacházejí své široké uplatnění při realizaci podlah rodinných domů. Většina litých podlah je dnes k dostání v různých barevných odstínech, takže se nemusíte bát, že existuje pouze jedna šedá litá podlaha.

Litá podlaha se používá nejenom jako podkladní vrstva, ale hodí se rovněž i jako finální a konečná úprava podlahy. Nyní si představme základní druhy litých podlah.

Prvním druhem je anhydritová podlaha. Tenhle druh podlahy se pokládá opravdu velmi rychle. Již po 24 hodinách můžete po podlaze v klidu chodit a po pěti dnech ji lze plně a zcela zatížit. Anhydritové podlahy jsou naprosté rovné, takže bez problémů lze na tento povrch dát koberec nebo linoleum. Při vysychání taktéž nedochází k žádnému prolnutí podlahy.

Litá podlaha se aplikuje v tekutém stavu. Obsah lité podlahy je tvořen pískem, vodou a přísadami a velmi rychle tvrdne. Právě rychlejší tvrdnutí je výhodou oproti klasické betonové podlaze. Anhydritové podlahy jsou velice vhodné při podlahovém vytápění, neboť se dokonale přizpůsobí tvaru rozvodu instalací. Nevýhodou lité podlahy je jeho vyšší cena.

Dalším druhem lité podlahy je syntetická podlaha. Tahle litá podlaha je složena ze syntetických polymerních pryskyřic. Povrch a zevnějšek podlahy je kompaktní a velmi odolný. Podlaha je bezespárová, takže se ideální hodí pro bezbariérové místnosti.

Třetím druhem je litá podlaha Pandomo. Pandomo je systém pro vytváření povrchových úprav. Výhodou tohoto systému je, že lze aplikovat nejenom na podlahy, ale také na stěny a stropy. Z téhle lité směsi lze vytvořit i jakékoliv obrazce a ornamenty. Do té směsi můžete rovněž vkládat i jiné materiály, ať už půjde o hliník, přírodní kámen nebo nerez. Podlaha z materiálu Pandomo je taktéž vysoce odolná.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.