Příslušenství k zahradnímu nábytku vám zpříjemní pobyt na zahradě

Venkovní zahradní nábytek anebo ten, který si dáváte na balkon či terasu, vyžaduje obvykle dokoupit i základní příslušenství, které vám umožní užit si ho ještě více. Jaké doplňky k zahradnímu nábytku je potřeba rozhodně mít a bez čeho se naopak obejdete? Poradíme.

Bez slunečníku na zahradu nelez

Mezi nejčastější příslušenství pořizované k zahradnímu nábytku patří slunečník. Ten se hodí jak k jídelnímu setu, tak k zahradní pohovce či lehátku. Slunečník je potřeba pořídit, pokud na zahradě nemáte stinné místo, na které by bylo možno stůl či pohovku postavit. Nejstabilnější umístění slunečníku je do připraveného otvoru ve stole. Samostatně stojící slunečníky jsou náchylné k převrácení.

Podsedáky a obaly se hodí k zahradní pohovce

Jídelní sety a sedací soupravy pořídíte často společně s obalem, kterým je lze zakrýt a pod kterým mohou i přezimovat. Pokud obal k sestavě nedostanete, rozhodně stojí za to si jej přikoupit. Obal by měl rozměrově odpovídat nábytku, který pod něj chcete skrýt, a také by měl být vyroben z odolného materiálu, který vydrží i horší počasí. Součástí většiny zahradních setů nábytku jsou také nejrůznější polštářky a podsedáky, které zpříjemňují sezení. Určitě je najdete jako součást zahradních houpaček a sestav nábytku z umělého ratanu. Jestliže je k nábytku nedostanete, opět je na místě jejich dokoupení. I v tomto případě se určitě vyplatí. Zahradní nábytek je s polstrem o mnoho pohodlnější.

Ubrusy a lucerny

Mezi další praktické doplňky zahradního nábytku patří obyčejný ubrus. Ten nejenže vypadá hezky, ale například při grilování také zachytí většinu nečistot, které nebude nutné čistit z nábytku. Venkovní ubrus by měl být spíše omyvatelný a měl by stůl chránit nejen před nečistotami, ale také například před deštěm. Lucerny na zahradu patří. Vytvoří příjemnou atmosféru, a zároveň poskytnou i dostatek světla tam, kde je ho nejvíce potřeba. Zvolit můžete praktické solární lucerny, romantické petrolejové lampy anebo třeba lucerny na baterie. Lucerny se hodí nejen na stůl, ale zkrášlit dokážou celou zahradu. Solárními lucernami můžete například vyznačit přístupovou cestu k vašemu domu anebo významný zahradní prvek. Solární lucerny se dají použít ale i pro osvícení pergoly či zahradní lavice stojící na solitérním místě.

Publikováno: 29. 03. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Ema Foldyšová