Zahrada a exteriér

Pro dům i zahradu, skvělé na chalupu!

Již při budování domu s krásnou zahradou či zvelebení a vylepšení chalupy je vždy dobré myslet na možná řešení, díky kterým se v budoucnu nebudeme muset takzvaně plácnout přes kapsu. Skvělým takovým řešením je dešťová voda, která je přímo nenahraditelná při zalévání, skvělá pro jezírka, ale i bazény anebo ji využít na chalupě například pro splachování. Základem je tedy kromě dešťovky retenční nádrž a, a hlavně dobré čerpadlo, které vždy pomůže. Ať už jste doma nebo na chalupě.

Ještě nemáte retenční nádrž? Mohly by vám pomoci dotace. Pokud jste vlastníky rodinného domu, můžete o dotaci od státu požádat. o které můžete požádat stát. Dotace vám pokryjí náklady na vybudování nádrže na akumulaci srážkové vody a vy tím vyřešíte hned několik otázek. No a tipy na spolehlivé čerpadlo pro vás máme také.

Bleskové přečerpání velkého množství vody

Ponorné kalové čerpadlo Kärcher SP 7 DIRT INOX

Výkonné kalové čerpadlo má s krytem z ušlechtilé oceli a robustním kvalitním těsněním zaručenu velmi dlouhou životnost. Je konstruováno na rychlé přečerpávání čisté i špinavé vody a vybaveno automatickým spuštěním a vestavěným předfiltrem. Jeho úctyhodný výkon až 15500 litrů znečištěné vody za hodinu oceníte u zaplavených sklepů, vypouštění bazénu nebo využití vody z velkých zahradních jezer k zalévání zahrady, dokonce svým výkonem poslouží i k odčerpání vody ze zatopených stavebních jam.

Ponorné čerpadlo na vodu Kärcher SP 7 Dirt Inox je při kontaktu s vodou okamžitě spuštěno individuálně a plynule přenastavitelným Level Sensorem. Pokud stav vody opadne opět pod úroveň Level Sensoru, čerpadlo se po 15 vteřinách automaticky vypne. Může přečerpávat i silně znečištěnou vodu s částečkami nečistot až o velikosti 30 mm. Při silněji znečištěné vodě poslouží k ochraně před ucpáním vestavěný a dolů stažitelný předfiltr z ušlechtilé oceli. Ponorné kalové čerpadlo lze stisknutím spínače režimu přenastavit také na trvalý provoz. Při vhodném nastavení Level Sensoru může čerpadlo spolehlivě odčerpávat až do 35 mm výšky zbytkové vody.

Pracuje v ponorné hloubce až 7 m s tlakem 0,8 bar a výtlakem 8 m. Na připojovací hrdlo Quick Connect můžete napojit hadice 1“, 1 ¼“, 1 ½“.

Rozvedení užitkové vody do domu a na zahradu

Zahradní čerpadlo Kärcher BP 7 Home & Garden

Voda je stále vzácnější a není vhodné s ní plýtvat. Navíc ceny pitné vody rostou, a proto je rozumné využívat užitkovou vodu tam, kde je to možné. V užitkové vodě můžete prát, splachovat s ní záchod, využít ji k zalévání zahrady či k naplnění bazénu.

Tlakové čerpadlo Kärcher BP 7 Home & Garden se vyznačuje vysokou kvalitou, výkonem a dlouhou životností. Je bezúdržbové a vhodné pro zásobování užitkovou vodou. Díky funkci automatického spuštění/zastavení se čerpadlo BP 7 samostatně zapne – a později opět vypne. V případě nouze při chodu na sucho je tu pojistka, která čerpadlo na vodu vypne. Pětistupňový pohon vás přesvědčí vysokým výkonem, efektivností a tichým chodem. Při stejném průtoku potřebuje BP 7 Home & Garden menší výkon motoru než běžná Jet čerpadla – úspora energie: cca 30 %. Ke znakům komfortního vybavení, jako integrovanému nožnímu spínači, 2 výstupům pro současný provoz 2 připojených zařízení a protihlukovým nožičkám se přidružují bezpečnostní prvky jako sériový předsazený filtr a integrovaný zpětný ventil pro spolehlivý provoz.

Vodu dokáže čerpat z hloubky 8 m, přičemž výtlak má až 60 m a dosahuje tlaku až 6 bar. V jeden moment zvládne zavlažovat trávník, být využit k zalévání i dodávat vodu ke spláchnutí toalety.

Zahradní zálivka rovnou ze sudu

Sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set

Využít dešťovou vodu můžete i na malé zahradě. Každá kapka se počítá. Vodu můžete chytat do sudu a z něj pohodlně vodu odčerpávat, kdykoli budete potřebovat. Inovativní sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set je dodáváno v sadě s 15 m hadicí PrimoFlex, stříkací pistolí, univerzálními hadicovými spojkami a hadicovými spojkami s Aqua stopem. Svou konstrukcí je čerpadlo uzpůsobeno pro pohodlné zavlažování dešťovou vodou právě ze sudu. Je vybaveno plovákovým spínačem, který umožňuje snadné a rychlé ovládání. Vestavěný předfiltr chrání čerpadlo před nečistotami, které jej pak nezanáší a čerpadlo déle vydrží. Nezáleží na tom, jaký a jak hluboký sud máte, díky flexibilnímu uchycení a nastavitelné délce hadice můžete využít různé druhy sudů. Hadice neobsahuje ftaláty, a tak je zdravotně nezávadná a máte jistotu, že k rostlinám přivádíte „zdravou“ vodu.

https://www.karcher.cz/cz/zahrada.html

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.