Jak rychle založit pergolu nebo zahradní domek? Vyzkoušejte zemní vruty

Vlastníte rodinný dům a přemýšlíte, jak svou zahradu poněkud vylepšit? K zahradě neodmyslitelně patří zastřešené zahradní posezení před domem, kde si můžete zkrátit dlouhé letní dny s přáteli. Ovšem také zahradní domek poslouží jako úložný prostor na pracovní či zahradní náčiní. Chcete pergolu nebo zahradní domek založit rychle a bez problémů? V tom případě pro vás máme hned několik tipů, jak na to. V následujících řádcích vám také vysvětlíme, proč zrovna zemní vruty jsou ideální alternativou betonových patek.

Co jsou zemní vruty?

Pokud jste zatím o zemních vrutech neslyšeli, v tom případě vám krátce nastíníme, co jsou to zemní vruty. Jedná se o dlouhé ocelové vruty, které za pomocí roxoru nebo jiné ocelové tyče zavrtáte do země. Pracují na stejném principu, jako například betonové piloty. Vyrábějí se z kovu a následně jsou žárově pozinkovány, čímž zamezíme rezivění. Zásadní výhodou je, že tyto vruty nemusíte betonovat. Tím pádem odpadá zdlouhavé čekání než beton ztvrdne. Schnutí betonu zbrzdí stavbu o 3-4 dny, někdy i déle. Ovšem mějte na mysli, že projekt dřevostavby musíte vrutům přizpůsobit.

Proč používat zemní vruty?

Zemní vruty nabízí spoustu výhod, výše jsme již zmínili, že šetří značné množství času, které byste strávili čekáním než beton ztvrdne. Ovšem to zdaleka není všechno. Vruty jsou navíc ekologické a snadno recyklovatelné. Demontáž je taktéž opravdu jednoduchá, stačí vruty vytáhnout ze země a umístit na místo, kde plánujete stavbu přemístit. V případě vhodných klimatických podmínek, se životnost zemních vrutů pohybuje kolem padesáti let. Navíc vruty neobsahují žádné chemické látky, tudíž nejsou nebezpečné pro životní prostředí.

Publikováno: 25. 01. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Ema Foldyšová