Finance

Seznamte se s pojištěním nemovitosti

Bojíte se, že váš majetek znehodnotí přírodní živly nebo vandal? Před těmito a mnoha dalšími riziky vás ochrání vhodně nastavené pojištění nemovitosti. Najdete ho v nabídce většiny pojišťoven, a to již pěknou řádku let. Možná jste to doposud netušili, ale jde o jedno z nejstarších pojištění vůbec. Počátky tohoto produktu spadají do období středověku, kdy ve městech často propukaly požáry.

Výčet rizik, proti kterým se lze pojistit, je poměrně obsáhlý. Pojistné krytí je konkrétně stanoveno v pojistní smlouvě. V praxi se může týkat škod způsobených požárem, úderem blesku, výbuchem, vodou z vodovodního zařízení, krupobitím, vichřicí, pádem stromu, ale také mrazem na topném systému a vodovodním zařízení, tíhou sněhu nebo nárazem vozidla. Nemovitost lze pojistit také proti vandalismu, zemětřesení či rázové vlně způsobené nadzvukovými letadly.

pojisteni-nemovitosti

Zájemce o pojištění nemovitosti by mělo zajímat, co přesně je předmětem pojištění. Obvykle si lze pojistit rodinný, bytový nebo činžovní dům, rekreační objekt, půdní vestavbu, garáž a byt v osobním vlastnictví. Pojištění může krýt škody také na stavebním materiálu, nářadí, strojích a souvisejících objektech jako je bazén, kůlna, plot či skleník.

Podstatná je i výše pojistného plnění, tedy částka, kterou pojištěnec dostane od pojišťovny v rámci náhrady škody. Pojišťovny výši plnění stanovují na základě různých faktorů – typu pojišťované nemovitosti, zvolené časové nebo nové hodnotě ceně pojištění, hodnotě za metr čtvereční plochy, případně na základě pojistné částky stanovené pojistníkem nebo odhadní ceny stanovené znalcem.

ergo_druhy_obrazek

Sazby pro pojištění nemovitosti závisí na výši pojistné částky, způsobu sjednání pojištění, typu pojištěné stavby a jejího umístění, rozsahu pojistného krytí a v neposlední řadě na různých slevách. Přibližnou částku si můžete vypočítat okamžitě pomocí online kalkulátoru na stránkách pojišťovny. Bude se vám hodit například kalkulačka pojištění nemovitosti od renomované pojišťovny ERGO.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP staví moderní novostavby v Praze. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Jak probíhá výroba plastových oken u předních českých výrobců? Firma Oknoplastik vám to ukáže!

Pro stavebníky

Stavebniny

Stavebniny s širokým sortimentem stavebnin a stavebního materiálu.

ŽĎAS - průmyslové stroje

Spolehlivý výrobce kvalitních zařízení pro zpracování kovového odpadu