Domů » Levné žaluzie a moderní rolety: Jakou stínící techniku zvolíte vy?
Interiér

Levné žaluzie a moderní rolety: Jakou stínící techniku zvolíte vy?

Pokud aktuálně řešíte zastínění svého domova, pravděpodobně vám přijde vhod několik praktických tipů. Výběr je vždy otázkou financí, efektivity a estetiky. Který z uvedených aspektů je nejdůležitějším pro vás?

Žaluzie jsou levné a mohou být i hezké

Máte omezený rozpočet? V tom případě si nakonec zřejmě vyberete levné žaluzie. I ty vám však dobře poslouží, neboť umí efektivně odclonit sluneční paprsky. A nejen to – vhodně zvolená barevná kombinace udělá v interiéru hotové divy.

Pokud jde o „klasické“ horizontální žaluzie, pak je nejlevnější varianta ta s hliníkovými lamelami. O něco dražší jsou dřevěné a bambusové žaluzie, které však působí luxusním dojmem a vypadají dobře v přírodně laděném interiéru.

Další možností jsou elegantní vertikální žaluzie. Jsou k mání v širokém spektru designových provedení, a to jako klasické i celostínící. Fajnšmekři jistě ocení nevšední varianty – k horkým trendům patří dřevěné tkaniny.

Roletám neodzvonilo, jen vypadají lépe než kdysi

Vzpomínáte si na rolety, které hyzdily okna v předrevoluční éře? Tak na ty již v panelácích nenarazíte. Nahradily je totiž žaluzie a moderní rolety. A stejně jako v případě vertikálních žaluzií, se i při výběru rolet setkáte s bohatou nabídkou barev a vzorů.

Rolety mohou mít řetízkové, pružinové nebo motorické ovládání. Poslední variantu ocení každý, kdo nechce zbytečně ztrácet čas a preferuje komfortní manipulaci prostřednictvím dálkového ovládání.

Jak se rozhodnout?

Z hlediska stínění jsou na tom žaluzie a rolety podobně. Výhodou žaluzií je možnost natočení lamel a tedy regulace intenzity světla. Moderní látkové rolety zase kontrují nevšedním vzhledem a originalitou.

Těžká volba? Ať už se nakonec rozhodnete pro žaluzie, nebo rolety, nad ostrými slunečními paprsky vyzrajete tak jako tak. A získáte skvělý doplněk, díky kterému bude váš domov vypadat zase o něco útulněji.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.