Interiér

Levné žaluzie a moderní rolety: Jakou stínící techniku zvolíte vy?

Pokud aktuálně řešíte zastínění svého domova, pravděpodobně vám přijde vhod několik praktických tipů. Výběr je vždy otázkou financí, efektivity a estetiky. Který z uvedených aspektů je nejdůležitějším pro vás?

Žaluzie jsou levné a mohou být i hezké

Máte omezený rozpočet? V tom případě si nakonec zřejmě vyberete levné žaluzie. I ty vám však dobře poslouží, neboť umí efektivně odclonit sluneční paprsky. A nejen to – vhodně zvolená barevná kombinace udělá v interiéru hotové divy.

Pokud jde o „klasické“ horizontální žaluzie, pak je nejlevnější varianta ta s hliníkovými lamelami. O něco dražší jsou dřevěné a bambusové žaluzie, které však působí luxusním dojmem a vypadají dobře v přírodně laděném interiéru.

Další možností jsou elegantní vertikální žaluzie. Jsou k mání v širokém spektru designových provedení, a to jako klasické i celostínící. Fajnšmekři jistě ocení nevšední varianty – k horkým trendům patří dřevěné tkaniny.

Roletám neodzvonilo, jen vypadají lépe než kdysi

Vzpomínáte si na rolety, které hyzdily okna v předrevoluční éře? Tak na ty již v panelácích nenarazíte. Nahradily je totiž žaluzie a moderní rolety. A stejně jako v případě vertikálních žaluzií, se i při výběru rolet setkáte s bohatou nabídkou barev a vzorů.

Rolety mohou mít řetízkové, pružinové nebo motorické ovládání. Poslední variantu ocení každý, kdo nechce zbytečně ztrácet čas a preferuje komfortní manipulaci prostřednictvím dálkového ovládání.

Jak se rozhodnout?

Z hlediska stínění jsou na tom žaluzie a rolety podobně. Výhodou žaluzií je možnost natočení lamel a tedy regulace intenzity světla. Moderní látkové rolety zase kontrují nevšedním vzhledem a originalitou.

Těžká volba? Ať už se nakonec rozhodnete pro žaluzie, nebo rolety, nad ostrými slunečními paprsky vyzrajete tak jako tak. A získáte skvělý doplněk, díky kterému bude váš domov vypadat zase o něco útulněji.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.